Kuzey Ege’nin turizm cenneti olan Bozcaada’da tesisler açılmaya başladı. 19 Mart tarihinden itibaren virüs salgınına yönelik alınan tedbirler nedeniyle tesisler kapatılmıştı. Normalleşme süreciyle birlikte tesisler bugün yeniden açıldı.

Her yaz yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çeken Bozcada eşsiz mimari özelliklerine sahip Rum evleriyle, deniz ürünleriyle, dar tarihi sokaklarıyla, bakir koylarıyla, soğuk deniziyle dikkat çekiyor.
Turizm cenneti Bozcaadada konaklama tesisleri açıldı.

1 Haziran günü yeni normalleşme süreciyle birlikte adada bulunan bütün cafeler, restoranlar açılmaya başladı. Burada bulunan bütün işletmecilere Toplum Sağlığı Merkezi desteğiyle hijyen konusunda eğitim verildi. Eğitim, Halk Eğitim Merkezi’nde yapıldı. İşletmelere gelen misafirlerin ateşi ölçülüyor ve masalarda dezenfektanlar bulunuyor.

Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği (BOZTİD) Başkanı Erkan Yavuz, “Bugün itibariyle bütün otellerimiz, işletmelerimizde tam kapasiteyle sezonumuzu açtık. Tüm işletmelerimize yeni sezonun hayırlı uğurlu olmasını, kazasız, belasız ve vukuatsız geçmesini diliyorum. İlk olarak işletmelerimize önce kendi sağlıkları için tedbirlere uymasını istiyoruz. Tabii ki süreci çok iyi geçirdik, bundan sonra kurumların da yükünü hafifletmek ve riski de minimize etmek adına kendi sorumluluklarımızı, kendi tedbirlerimizi yerine getirmemiz hepimiz için en iyisi olacaktır. Çok iyi önlemler aldık, hatta bir çok önlem için Türkiye’nin öncesinde davrandık.

Kuzey Ege’nin tatil cenneti olan Bozcaada yeni normalleşme süreciyle birlikte alınan tedbirler kapsamında yeni sezona başladı ve adada bulunan tesisler sezonu açtı.