Yolunuz Ankara, Yenimahalle’ye düşerse gezmeniz gereken yerlerin başında Atatürk Orman Çiftliği geliyor. 1925 yılında Atatürk’e armağan edilen arazi üzerin Atatürk’ün talimatı üzerine yapılmış önemli ve güzel yerlerden birisidir. Ankara Yenimahalle’de Atatürk Orman Çiftliği gezisi de önerdiklerimiz arasında.

Ankara Yenimahalle Atatürk Orman Çiftliği gezisi Ankara Yenimahalle’de Atatürk Orman Çiftliği gezisi 

Burası muhteşem manzaraya sahip doğal sit alanlarının başında geliyor. En büyük hayvanat bahçesi, Atatürk’ün doğduğu evin bir benzeri, tarihi Karadeniz havuzu ve Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe’nin mezarı bulunmaktadır.

Hayvanat bahçesinde bir çok hayvan türü bulunmaktadır. Çiftlikte yer alan saat kulesi de dikkat çeken detaylar arasındadır. Burada köftenin, kokorecin ve enfes dondurmanın tadına varırken bir yandan da Atatürk’ün evini ziyaret edebilirsiniz.

Çocuklarınızla ya da arkadaşlarınızla birlikte gelip eğlenebileceğiniz doğal güzelliğe sahip bu yerde organik ürünlerinde tadına bakabilirsiniz.

Not : Ankaraya Uçak bileti web sitemizde en uygun fiyatlar ile bulunabiliyor.

Tatil City Gezi Rehberi

Ankara’da nerelere gidilmeli, gün planlarken nelere dikkat edilmeli? Başkentimizi merak edenler için Ankara gezi rehberi hazırladık.

Ankara’da Gezilecek Yerler Yapılacak Şeyler

Ankara uçak bileti de TatilCity.NET sisteminde çok ucuz. En uygun fiyatlar sizler için..

Ankara uçak biletleri