Assos Tiyatrosu, Çanakkale Ayvacık ilçesinde bulunmaktadır. M.S. 2. yüzyılda yapılmış olan tiyatro Athena Tapınağı’nın güneyinde inşa edilmiş. Günümüzde ise restorasyon çalışmalarının yapıldığı tiyatro en son Roma döneminde yenilenmiş.

Çanakkale Ayvacık Assos Tiyatrosu Çanakkale Ayvacık’ta Assos Tiyatrosu

Tiyatroda, kültür ve sanatsal etkinliklerin düzenlendiği Grek Tiyatro planına göre, at nalı şeklinde yapılmış. Yaz tatili ve kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Assos’da buna benzer bir çok tarihi yerler bulunmaktadır. Aristo’nun da akademisinin olduğu ve ders verdiği Assos’da bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Ayrıca yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz mekanlarda bulunuyor. Buraya gelmişken Assos Antik Kenti’ni görmeyi ve Assos Pazarı’nda kendinize ve sevdiklerinize organik ürünler ve hediyelikler almayı unutmayın.

Çanakkale’de gidilecek, gezilecek yerler. Tarih yazılan topraklarda görülmesi gereken yerlerin önerileri bizden, uygulamak sizden. Daha fazlasını isteyenler için de Çanakkale gezi rehberi hazırladık.

Çanakkale’de Gezilecek Yerler Yapılacak Şeyler

Çanakkale uçak bileti için promosyon isteyenler hemen bilet arama yapabilirler. Ayrıca TatilCity.NET dünyanın her yerine çok ucuz ve oldukça ekonomik fiyatlar ile uçak bileti de bulur.

Çanakkale uçak biletleri

Otobüs Bileti Kestiğimiz Bölgeler