Alaçatı Evleri, İzmir Çeşme’de bulunmaktadır. Buradaki evler eski Rum evleri olarak geçmiş tarihte kullanılmış. Rengarenk ve eşsiz bir mimari yapısına sahip evler yerli ve yabancı turistlerinde büyük ilgisini görüyor.

İzmir Çeşme Alaçatı Evleri İzmir Çeşme’de Alaçatı Evleri

Alaçatı Evleri, ponza taşına benzeyen, sert ve ısı yalıtımı olan taşlarla inşa edilmiş. Bu yüzden bu evler geçmişten günümüze kadar varlığını sürdürmüş. Yolunuz buraya düştüğünde Arnavut kaldırımı taş sokaklarda yürürken bu evleri inceleyebilir ve bol bol fotoğraf çektirebilirsiniz. Günümüzde özellikle fotoğraf sanatçılarının da ilgi gösterdiği eşsiz bir yapıya sahip bölgede zamanın nasıl geçtiğinin farkına bile varamayacaksınız. Arkadaşlarınızla geldiğinizde burada bütçenize uygun tesislerde kalabilirsiniz. Burada leziz balık menülerinin tadına bakabilir ve meşhur Alaçatı dondurmasını yiyebilirsiniz. Buraya gelmişken Ilıca Plajında yüzebilir ve güneşlenebilirsiniz.

İzmir otelleri TatilCity.NET’de. Otel fiyatlarımızı görmeden otel rezervasyonu yapmayın!

İzmir’e gidecekler için bilgiler de veriyoruz. Üstelik fazlasıyla geniş kapsamı olan bir de İzmir gezilecek yerler rehberi hazırladık.

İzmir’de Gezilecek Yerler Yapılacak Şeyler

TatilCity.NET yurt-içi uçuşlarınızda en uygun fiyatlar ile İzmir uçak bileti de bulur.

İzmir uçak biletleri