Çok ucuz fiyatlarla Ağrı uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ağrı’ya ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kampanyalı biletleri için bizi arayabilirsiniz. 20 yıldır turizm sektöründe yer alan Tatil City alanında kaliteli ve müşteri memnuniyetine verdiği önemli hizmet vermeye devam ediyor. Müşterilerini ucuz uçak biletiyle sizleri Türkiye’nin her yerine uçuruyor. Gerek kültür turlarıyla gerekse yaz ve kış tatil planlarınızda Tatil City yanınızda…

Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış Ağrı’ya sorunsuz bir şekilde ulaşmanızı sağlarken huzurlu bir şekilde de tatil yapmanıza yardımcı oluyor. Tatil City imkansız denilen tatil hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyor. Sizlere ucuz bilet bulmak için resmi ve özel bütün havayolu şirketlerinin platformlarını tarıyor ve uygun olan bileti sizlere sunuyor. Bununla da kalmıyor kaliteli ve en güzel otellerde ucuz tatil geçirmeniz için tüm olanakları sağlıyor. Tatil planlarınızın yanında iş seyahatlerinizde de gerekli tüm planlarınızı hayata geçirmeniz için gereken tüm imkanları önünüze seriyor.

Ağrı

Doğu Anadolu bölgesinin en küçük şehridir. Ağrı Dağı’yla dünya çapında tanınmış bir yerdir. Özellikle Doğu Beyazıt’ta bulunan İshak Paşa Sarayı nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini görmektedir.

Ağrı’da gezip, görebileceğiniz yerler arasında İshakpaşa Sarayı, Ağrı Dağı, Urartu Kalesi, Buz Mağaraları, Ahmed-i Hani Türbesi, Balık Gölü, Diyadin Kaplıcaları ve Meteor Çukuru gelir. Şehir, İran’a sınırı olduğu için buradan turistler rahatlıkla ülkeye giriş yapabilmektedir. İshakpaşa Sarayı, Doğu Beyazıt ilçesine 5 kilometre doğuda bulunuyor. Dağın yamacında bir tepe üzerinde yer alan saray eşsiz bir manzaraya da tanıklık ediyor. Osmanlı İmparatorluğunun Lale Devri döneminde yapılmış en büyük tarihi eseridir. Ağrı Dağı ise, 5.137 metre yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağıdır. Nuh’un Gemisi’nin burada batmış olması ihtimalleri dağı cazibeli hale getirmiştir. Kış sezonunda burada kayak turizmi de yapılmaktadır.

Urartu Kalesi, Doğu Beyazıt ilçesinde bulunuyor. Kalenin ne zaman ve kimler tarafından yapıldığı bilinmiyor. Ancak burada bulunan mezar kalıntılarına göre Urartular döneminde yapıldığı tahmin ediliyor. Ancak kale günümüzde harap bir halde… Buz Mağaraları, Küçük Ağrı Dağı’nın eteğinde bulunuyor. Burada dört mevsim boyunca buz oluşuyor. Yazın sıcağında serinlemek isteyenler buraya akın ediyor. Ahmed-i Hani Türbesi’de yine Doğu Beyazıt ilçesinde yer alıyor. Etkileyici bir mimariye sahip olan türbe özellikle dini günlerde ziyaret ediliyor. Balık Gölü Taşlıçay ilçe sınırlarında… 2241 rakıma sahip olması sebebiyle ülkemizin en yüksek gölü olma özelliğini taşıyor.

Yöre halkı ve yerli turistler buraya gelip dinlenirken diğer yandan balık restoranında yeme-içme ihtiyacını gideriyorlar. Göl, Lav Set Gölü özelliğinde… Sazan, Alabalık gibi balıklar yaşıyor. Buraya geldiğinizde keyifli bir sandal turu yapabilirsiniz. Diyadin Kaplıcaları ise, her hastalığa iyi geldiğine inanılıyor. Murat Nehri’nin eşsiz manzarasına sahip. Meteor Çukuru ise oldukça ilginç bir görüntüyle sizi karşılıyor. Dünyanın en büyük ikinci çukuru 1892 yılında düşen bir göktaşı nedeniyle oluşmuş. 35 metre kadar yüksekliği var.

Antalya Havalimanı Ulaşım

Antalya Havalimanı şehir merkezine 10 km’lik bir mesafededir. Buradan şehrin merkezine giden otobüsler, HAVAŞ, özel araç ya da taksi bulmak mümkündür. Eğer özel araç ile gidilecekse şehir merkezine D400 kara yolu üzerinden kolay bir şekilde gidilebilir. Havalimanında 2000’den fazla araç kapasiteli bir otopark bulunduğundan havalimanına geldiğinizde burada arabanızı rahatça bırakabilirsiniz.

Antalya Havalimanı’nda araç kiralama firmaları da bulunmaktadır. Arzu eden yolcular istedikleri model ve fiyat aralığında araç kiralayıp merkeze gidebilirler. Burada bulunan araç kiralama firmaları arasında; Hertz, Budget, Avis, Filo, Aytucar, Travelium, YesNational, Europcar bulunuyor. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler 600A hatlı otobüs ile merkeze ulaşabilirler.

Ucuz Ağrı Uçak Bileti