Tanzanya, kuzeybatıda Rwanda ve Burundi, kuzeyde Kenya, Uganda, güneybatıda Zambiya, batıda Kongo, doğuda Hint Okyanusu, güneyde Malawi ve Mozambik ile çevrelenmiş olan doğu Afrika ülkesidir. Tanzanya’ya seyahat etmek isteyenler için Tanzanya vize bilgilendirmesi firmamız tarafından yapılmaktadır. Tanzanya vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiririz. Tanzanya vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Tanzanya vizesi için bizi arayın. TatilCity.NET

Ucuz Tanzanya vizesi almak isteyenler..

Tanzanya’yı 3 kesime ayırmak mümkündür. Bunlar kıyı bölgesi, alçak yayla bölgesi ve büyük bir vadiyle bölünen merkezi yüksek yayla şeklindedir. Deniz seviyesinden ülkenin yüksekliği ortalama 900 m civarındadır. Sınır ilk etapta olmak üzere ülkede bazı yüksek dağlık araziler de bulunmaktadır.

Ucuz Tanzanya Vizesi
Ucuz Tanzanya Vizesi

Tanzanya’da tropikal bir iklim hakimdir. Sıcaklık adalarda deniz meltemleri nedeniyle ılıktır. Kıyı şeritleri bol yağış almaktadır. Yıllık yağış miktarı kıyılarda ortalama 1500 mm3tür. Aralıktan marta kadar kıyı bölgesi kuzeydoğu istikametinde, mayıstan ekime kadarki süre zarfında ise güneybatı istikametinde muson rüzgarlarının etkisindedir.

Afrika’nın diğer ülkelerinde olduğu gibi Tanzanya’da da çok çeşitli vahşi hayvan bulunmaktadır. Afrika’da en çok vahşi hayvan bulunduran yer kuzeybatı kısmındaki Serengeti Ovalarıdır. Hayvanlar arasında; gergedan, maymun, fil, yaban sığırı, zebra ve ceylan başlıcalarıdır. Yeraltı zenginliği olarak ise maden tuzu, kalay, mikad, altın ve elmas bulunmaktadır.

Nüfusu 25.900.000 olan Tanzanya halkının yüzde 10’luk bir kısmı şehirlerde yaşamaktadır. 769.445 nüfuslu Darüsselam ülkenin başenti ve en önemli şehridir.

Tanzanya’nın ekonomisi büyük ölçüde tarıma dayanmaktadır. Merkez yayla bölgesinde yetişen yiyecek çeşitlerinden bazıları; mısır, manyok, akdarı ve buğdaydır. Zengibar ve kıyıda pirinç büyük oranda yetiştirilir. Ticaret açısından başlıca bitkileri arasında; tütün, çay, kahve, pamuk ve sisal keneviri bulunmaktadır. Dünyanın ana karanfil kaynağı Zengibar’dır. Darüsselam’da merkezi demiryolu vardır ve buradan kuzeybatıda Tanganika Gölü kenarındaki Kigoma Uji’ye kadar gitmektedir. Hattın bir kolu ise Victoria Gölü kenarındaki Mwanza’ya doğru gitmektedir. Bir diğer ana demiryolu hattı ise Tanga Limanından, kuzeybatıda Arusha’ya kadar uzanır ve buradan Tanganika merkezi demiryolu hattı ile beraberinde enya’daki diğer demiryolları ile kesişmektedir.

Tanzanya vize işlemleri

Tanzanya’ya gitmek isteyenlerin Tanzanya vize işlemlerini firma olarak yapmakta ve gerekli desteği sağlamaktayız. Siz de Tanzanya vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak ve en hızlı, ekonomik şekilde vize işlemlerinizi yaptırmak istiyorsanız irtibata geçebilirsiniz.

Tanzanya Vizesi Başvuru Formu

Error: Contact form not found.

  • Tanzanya vizesi için gereken evrakları öğrenmek isteyenler bizi arayabilir.