Kalemegdan Parkı

Kalemegdan ParkıSırbistan Belgrad şehrinde bulunmaktadır. Park Kalemegdan içinde bulunmaktadır. Park, Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği noktada olup eşsiz bir doğa güzelliğine sahiptir. Buranın manzarasını Cankurtaran-Sarayburnu’na benzetebilirsiniz.

Sırbistan Belgrad Kalemegdan Parkı Sırbistan Belgrad’da Kalemegdan Parkı

Arkadaşlarınızla birlikte mutlaka Kalemegdan’a gelip parkta doğayla iç içe huzurlu dolu bir gün geçirebilirsiniz. Buraya gelirken fotoğraf makinesi getirmeyi unutmayın. Buradan Belgrad Kalesi’ni görmeyi sakın unutmayın. Hem doğanın hem de tarihin buluştuğu parkta zamanın nasıl akıp gittiğinin farkında bile olamayacaksınız. Parkta bankta oturup manzarayı izleyebilir, yürüyüş yapabilir, çevrede bulunan yeme-içme mekanlarında zaman geçirebilirsiniz. Kanuni Sultan Süleyman 250000 askeriyle birlikte Belgrad’ı kuşatmış ve almıştır. Burada Osmanlı tarihinin izlerini sıkça görebilirsiniz. Belgrad’da bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır.

Skadarlija

SkadarlijaSırbistan Belgrad şehrinde bulunmaktadır. Burası için Belgrad’ın geçmişte en Bohem bölgelerinden biriydi. Eşsiz manzarasıyla turistlerin yoğun ilgi gösterdiği yerdir. Burası Skadarska şehir merkezine bir dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Sırbistan Belgrad Skadarlija Sırbistan Belgrad’da Skadarlija

Burada geleneksel Sırp yemeklerini tadabileceğiniz restoranlar bulunuyor. Aynı zamanda sanat galerilerini de gezebilirsiniz. Burada arkadaşlarınızla birlikte, canlı müzik yayını yapan kafelerde ve restoranlarda zaman geçirebilirsiniz. Buradaki restoranlar yemek yerken aynı zamanda doyasıya eğlenebileceğiniz konsepte sahipler. Turistler burayı daha çok Paris’in Montmartre bölgesine benzetiyorlar. Bir çok tatilcinin vazgeçemediği ve uğrak yeri olduğu bir yerdir Stadarlija. Belgrad’da bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Sırp mutfağı için Türklerden etkilendiklerini söyleyebiliriz. Bir çok yemekleri bizim kültürümüzle benzeşmektedir. Burada karnınızı doyurabileceğiniz Türk restoranlarda bulunmaktadır.  Cvece Zla – Deli Wine Bar, Restoran Ginko, Kebab Beograd bunlardan bir kaçı.

Knez Mihailova Caddesi

Knez Mihailova CaddesiSırbistan Belgrad şehrinde bulunmaktadır. Şehrin en işlek ve en popüler caddesidir. Turistlerin yoğunlukla gelip gezdiği ve alışveriş yaptığı, yeme-içme ihtiyacını karşıladığı bir yerdir.

 Sırbistan Belgrad Knez Mihailova Caddesi Sırbistan Belgrad’da Knez Mihailova Caddesi

Burayı ilk gördüğünüz anda kendinizi İstiklal Caddesi’nde yürüyormuş gibi hissedebilirsiniz. Cadde üzerinde giyimden, hediyelik eşyalara kadar ne ararsanız bulabileceğiniz dükkanlar bulunuyor. Arkadaşlarınızla birlikte cadde üzerinde bulunan mekanlarda yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz mekanlarda gidebilir keyifli sohbetler eşliğinde karnınızı doyurabilirsiniz. Türk ve dünya markalarına ait mağazaları burada görebilirsiniz. İstiklal Caddesi’nden tek farkı ise burada bisikletinizi rahatlıkla sürebilirsiniz. Şehirde rahatlıkla gezmek ve her yere ulaşmak istiyorsanız burada bulunan otellerde konaklayabilirsiniz. Belgrad’da bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler mevcuttur.