Türkiye’de yapılan ilklerden birisi olan Malatya Havalimanı, 1941’de Battalgazi’de hizmete girmiş, sonra başka bir yere taşınmış ve 1984 Mayısından itibaren Akçadağ’da yani şimdiki yerinde hizmete girmiştir. Havaalanı bölgenin kuzeyinde olmakla beraber şehre uzaklığı 34 km’dir. Asfalt bir piste sahiptir ve bu pist 3350×45 metredir. 1065 m2 yolcu kullanım alanına, 3585 m2 toplam kullanım alanına sahip olan havaalanı iç hatlar ve dış hatlar olmak üzere iki teminali ile hizmet vermektedir. Web sitemizde ucuz Malatya Erhaç Havalimanı uçak bileti de aranır. Malatya”dan uçmak isteyen yolcularımız uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Malatya Erhaç Havalimanı uçak bileti

Malatya Erhaç Havalimanı uçak bileti
Malatya Erhaç Havalimanı uçak bileti

Havaalanında bulunan otopark 152 araç kapasitelidir. Ayrıca VIP salonu da bulunmaktadır. Havalimanı bazı durumlarda Türk Hava Kuvvetleri tarafından askeri uçuşlar için de kullanılmaktadır. Yeşil Havaalanı (Green Airport) belgesine de sahip olan Malatya Erhaç Havalimanı, bu belgeyi havaalanlarında bulunan firmaların çevreye verdikleri zararı zaman içinde azaltmak ya da ortadan kaldırmak için ortaya çıkarılan bir proje kapsamıdna almıştır.

 Malatya Erhaç Havaalanı Ulaşım

Malatya Havalimanına inen tüm uçakların yolcuları için HAVAŞ ser vis hizmeti sağlamaktadır. HAVAŞ Malatya’da en konforlu ve rahat ulaşım aracı olarak tercih sebebidir. Bu servisler uçaklar indikten 25 daika sonra yolcuları alıp kalkmaktadır. Bazı uçak firmaları da havalimanından Malatya şehir merkezine ve Malatya şehir merkezinden Havalimanına servis hizmeti sunmaktadır. Ayrıca özel araçlı yolcular şayet araçlarını havaalanında park etmek isterlerse 152 araçlık bir otopark hizmettedir.

Malatya Erhaç Havalimanı ucuz uçak bileti

Taksi ise havaalanından merkeze gitmek için en hızlı yoldur. Havalimanı yolcu çıışı önünde bekleyen taksiler 24 saat boyunca yolculara hizmet sunmaktadır. Havalimanının konumlanmış olduğu Akçadağ’da ayrıca belediye otobüsleri de bulunmaktadır. Kısacası Malatya Erhaç Havalimanına gelen yolcular hiçbir şekilde zorluk yaşamadan rahatlıklı istedileri bir şekilde merkeze ulaşabiliyorlar. Aynı şekilde merkezlerden havaalanına gidecek yolcular için de aynı ulaşım hizmetleri verilmektedir.

Ucuz Malatya Erhaç Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Malatya Erhaç Havaalanı uçak bileti de aranmaktadır. Malatya’dan uçmak isteyen yolcular ucuz Malatya Erhaç Havalimanı uçak bileti bulabilir.

Malatya Erhaç Havaalanı Konum