[vc_row css=”.vc_custom_1571591403702{padding-bottom: 10px !important;}”][vc_column][vc_column_text]

REZERVASYON ÖDEMESİ

Rezervasyon yaptığınız ev ile ilgili toplam kira bedelinin, Banka hesaplarımıza yatması veya kredi kartıyla ödenmesi gerekiyor, Ödemenin tamamı alınmadan evin anahtarı verilmez. (Erken rezervasyon kampanyalarında her villa için belirlenen ödeme şekli geçerlidir.)

HASAR DEPOSİTOSU

Gerçekleşen tüm Rezervasyonlar için bir hasar depozitosu tespit edilmiştir, bu rakam www. Tatilcity.net sitesinde belirtilmiştir. Rezervasyonu gerçekleştiren kişi hasar bedelini girişte tesistedeki yetkiliye ödenir, Misafirin evden ayrılacağı gün firmadan bir yetkili evi kontrol eder, hasar depozitosu geri ödemesi (hasar yoksa) yapılır.

REZERVASYON TARİHİ VEYA TESİSİN DEGİŞTİRİLMESİ

Herhangi bir sebepten dolayı tesisin veya rezervasyon tarihinin de değiştirilmesi için firmadan onay alınması gerekir, firmadan onay alındıktan sonra firma hesabına bu değişikle ilgili olarak 50 Euro yatırılması gerekir ve yeni bir rezervasyon yapılır.

REZERVASYON İPTALİ

Seyahatiniz öncesi rezervasyon iptalini aşağıdaki şartlarda yapabilirsiniz. Rezervasyon başlangıç tarihinden,
50 gün öncesi iptalde rezervasyon bedelinin %30 u firmada kalır, 50–36 gün öncesi iptalde rezervasyon bedelinin %50 i firmada kalır, 35 gün öncesi iptal de rezervasyon bedelinin %100 ü firmada kalır.

ÖN ÖDEMELİ REZERVASYON ŞARTLARI

Rezervasyon anında %30-50 yapılan, kalanı ev girişinde yapılacak olan rezervasyonlarda, misafirin eve giriş yapmadığı durumlarda kalan ödemelerden de sorumludur. Bu sorumluluk dolayısıyla acenta kalan bakiyeyi banka faiz oranları ile doğru orantılı olarak tahsil etme hakkına sahiptir.

FİRMANIN SORUMLULUKLARI

Kısa dönem rezervasyonlarda, tüm tesislerin temizliği, havlu ve çarşaf değişimi haftada bir firmamız tarafından yapılır. Evlerde müşterilerin kıymetli eşyalarından firmamız hiç bir şekilde sorumlu değildir, Tatil beldelerinde hırsızlık olaylarının çok olduğunu dikkate alarak sayın müşterilerimizin dikkatli olmalarını rica ediyoruz. Ayrıca tüm müşterilerimize seyahat sigortası yaptırmasını öneririz,

MİSAFİRİN SORUMLULUKLARI

Misafir, Şirketimize veya Acenteye yaptığı Rezervasyon bedeli ödeme Makbuzunu veya Voucher’u Tesise girişte ibraz etmek zorundadır, Rezervasyon da belirtilen kişi sayısının dışında tesise ekstra kişi/kişiler gelecekse Misafir Tesise bildirmek zorundadır, Ekstra kişilere ek yatak ücreti uygulanır.
Kiralamış olduğum villa/apartı inceledim mütalaa ettim ve konaklamaya karar verdim. Sözleşmenin tamamını okudum ve kabul ettim. Sözleşme kurallarına uyacağımı yukarıdaki bilgilerin doğruluğunu ve sözleşme şartlarına uymamaktan oluşacak aksaklıklardan doğacak zararın tarafıma ait olduğunu kabul ve beyan ederim. Anlaşmazlık durumlarında İstanbul mahkemeleri sorumludur.

Uçak Bileti

GENEL HÜKÜMLER

Aldığınız uçak bileti üzerinde herhangi bir değişiklik yaptığınızda (iptal ve iade) kişinin alım yaptığında kullandığı kredi kartına yatırılır. Farklı bir kredi kartı, hesaba veya bileti alan kimseden başkasına iade işlemi yapılmaz.

Uçak bileti alımına karşılık yapmış olduğunuz ödemede kullandığınız kredi kartının son kullanma tarihi geçti ise aynı banka hesabına, kredi kartının bulunduğu banka ile ilişiğiniz kesildiği noktada bankadan alacağınız resmi bir yazı karşılığında istediğiniz banka hesabına iade işlemi yapılır.

İade etmek istediğiniz uçak biletinizin eğer kurallar çerçevesinde iadesi varsa bilet alırken ödediğiniz hizmet bedeli hiçbir surette iade edilmez. Çünkü o bedel verdiğimiz hizmetin bedelidir.

İade işlemi esnasında ayrıca bir hizmet bedeli alınmaz.

Ne sebeple olursa olsun promosyon sınıfı uçak biletlerinde iptal, değişiklik ve iade işlemi yapılmamaktadır.

TatilCity.NET web sitemiz üzerinden aldığınız Anadolujet ve THY uçak biletlerinin iade veya iptal talebini Türk Hava Yolları call center ’i arayarak veya havaalanı ve satış ofislerine başvurarak yaptıysanız Thy tarafından verilen iade MCO belgesinin aslını acentamıza ibraz etmeniz gerekir.

Yurtiçi Uçak Biletlerinde İade, Değişiklik ve İptal İşlemi

  • İç hat promosyon sınıfı biletlerde ( Sınıflar zaman zaman değişebilir ) ilk uçuştan önce veya uçuştan sonra hiçbir şekilde iptal, iade ve değişiklik işlemi yapılamaz.
  • İade etmek istediğiniz uçak biletinizin eğer kurallar çerçevesinde iadesi varsa bilet alırken ödediğiniz hizmet bedeli hiçbir surette iade edilmez. Çünkü o bedel verdiğimiz hizmetin bedelidir.
  • Aldığınız uçak biletinin kurallarında değişikliğe izin veren sınıflar için uçuş saatinden 12 saat önce iade veya değişiklik taleplerinde herhangi bir ceza uygulanmaz. Uçuş az bir zaman varsa %30 ceza uygulanır.
  • İade veya değişiklik taleplerinde yanınızda aldığınız uçak biletinin üzerinde yazan Yolcu Adı ve Soyadı, Pnr numarası ve Bilet numarasını bulundurmanız gerekir. Bu bilgilere https://tatilcity.net/online-bilet-goruntuleme sayfasından ilgili kısımları takip ederek ulaşabilirsiniz.

Yurtdışı Uçak Biletlerinde İade, Değişiklik ve İptal İşlemi

  • Dış hat biletlerde iptal veya iade işlemi yalnızca Ucuzauc.com call center ya da ofislerimizden yapılır.
  • Web sitemiz aracılığıyla ya da ucuzauc.com call center ‘ı arayarak aldığınız yurt dışı uçak biletlerinin iade veya değişiklik işlemleri sahip olduğunuz biletin kurallarına göre yapılır.
  • Her uçak biletinin sınıflarının farklı olabileceği için farklı kuralları vardır.
  • Promosyon yurtdışı uçak biletlerinde iade, iptal ve değişiklik işlemleri bilet kuralları gereği yapılmamaktadır.
  • Yurt dışı bilet iptal ve iade işlemleri taleplerinde kredi kartı ile pasaport veya kimlik aslını satış ofislerimize ibraz etme zorunluluğu vardır.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Tur

A – Acente,  gezinin başlamasından önce veya devamında gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen seyahate engel teşkil eden durumlarda; kesin kayıtların gerekli sayıya ulaşmaması, olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm zorlayıcı sebeplerden dolayı geziyi iptal edebilir veya erteleyebilir. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

B – Tüketici aldığı hizmetin başlamasına 20 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Aynı zamanda tüketici hizmetin başlamasından 15 ve 20 önce aldığı hizmeti iptal etmek istediğinde belli taahhüt altına girer. Bu durumda gezi bedelinin %50’sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını hizmet aldığı acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

C- Promosyonlu hizmetlerde tüketici satın aldığı ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.
C-1 (Özel Madde): İndirim/Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

D- Özel ürünler dahilinde hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar olan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Kişi, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi durumunda tatil bedelinin %25’ini, 30 ve 15 gün önce sözleşmeyi iptal ettiğinde gezi bedelinin %50’sini, 14 ve 07 gün önce sözleşmeyi iptal etiğinde gezi bedelinin %75’ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente’ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

E- Kişi, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tatil döneminde denk gelen rahatsızlıklarını, devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce ibraz edilir.

F- Rezervasyon tarihinden  7 gün sonrasına kadar, alınan tatil hizmeti kişi tarafından iptal edilebilir veya aynı rezervasyon koşuluyla istediği kişiye devredebilir. Ancak erken rezervasyon indirimli ürünler başka kişilere devredilemez. Tur hakkını devralan kişi bakiye ve doğan tüm masraflardan devreden ile birlikte sorumludur. Tüketici, tüm devir veya iptal taleplerini yukarıda belirtilen süreye ve koşullara uygun yazılı olarak acentesine sunmakla yükümlüdür. Alınan hizmet kampanya dahilinde bir ürün ise hizmet başlangıcı arasında 7 günden daha az bir süre bulunması halinde bu madde geçerli değildir.

G- Kişi almış olduğu ve geç kaldığı tatil  programına katılacağını yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, kişi adına yapılan tüm rezervasyon ve hizmetleri, turun başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye yazılı bildirim yapmadığında herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

H- Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek şartı altında turları hizmetin başlamasından önce kısmen veya tamamen iptal edebilir. Acente hizmet sırasında verdiği tur hizmetine dayalı otel isimlerini, ulaşım araçları ve gezi programını, belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilen yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına her zaman sahiptir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Otel

Acenta tüketiciye bildirmek kaydıyla, ilan ettiği otel rezervasyonunu başlangıç tarihinden 14 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen değiştirip, iptal edebilir. Hizmet alan kişi bu değişiklikleri ve iptali kabul etmediğinde, rezervasyonunun iptal edilip, ödediği ücretin tamamını iade alma hakkına sahiptir. Bu durumda müşterinin tazminat hakkı doğmaz. Ödeme kredi kartı ile  yapıldıysa müşteriye iade tutarından tenzil edilip kredi kartına iade edilir.

Kişi, rezervasyonunu kendisinin veya 1. derecede akrabalarının rahatsızlıklarını ve ölümlerini devlet hastanesinden alınacak resmi bir rapor ile belgelemelidir. Müşteri rezervasyon tarihinin başlamasından 15 gün öncesine kadar iptal talep ettiğinde konaklama bedelinin %35’inden az olmamak şartı ile acenta tarafından belirlenecek işlem ücretini öder. 15 günden az bir süre kala ise konaklama ücretinin tamamını ödemeyi taahhüt eder. Bu durumlarda TURSAB mevzuatı ve Uluslar arası NO-SHOW kurallarını her iki taraf da kabul eder.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]