İstanbul”dan uçmak isteyen yolcularımız uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir. Web sitemizde ucuz İstanbul Hezarfen Havalimanı uçak bileti de aranır.

Büyükçekmece Gölünün Kıyısında, İstanbul’un Avrupa Yakasında bulunan İstanbul Hezarfen Havalimanı Arnavutköy ilçesinin sınırlarında kurulmuştur. Türkiye’nin uluslararası tescilli ilk özel havalimanı olan Hezarfen Havaalanı 1992 yılından beri faaliyetine devam etmektedir. Büyükçekmece ve Çatalca bağlantılarından kolay bir ulaşıma sahip olan havaalanı TEM otobanının hemen yanı başındadır. Hezarfen Ahmet Çelebi’nin ismiyle anılan havalimanında, çoğunlukla eğitim uçuşları ve genel havacılık hizmetleri verilmektedir. Tarihi dokusu ile insanların ilgisini çeken Hezarfen Havalimanı turistlerin de uğrak noktalarından birisidir.

Hezarfen Havalimanı uçak bileti

Hezarfen Havalimanı uçak bileti
Hezarfen Havalimanı uçak bileti

28 m eninde ve 680 metre uzunluğunda asfalt pisti bulunan Hezarfen Havaalanıı 05/23 doğrultusunda bulunmaktadır. Bu piste Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi kızının adı verilmiş olup “Küçük Ülkü Pisti” olarak adlandırılmaktadır. 120 metre uzunluğunda model uçak pisti, motokros parkuru, helikopter pisti de yer almaktadır. Sivil ve genel havacılığa hizmetin yanında her yıl sonbaharda düzenlenen Rock’n Coke gibi festivallere de ev sahipliği yapmaktadır. Bu sebepledir ki insanlar arasında sıklıkla Hezarfen Havalimanı Hobbyland adı da geçmektedir.

Hezarfen Havaalanı Ulaşım

Havaalanı 1992’den beri faaliyet göstermekle beraber 2002 yılında uygulamaya konan ve ICAO ve ECAC kural ve standartlarını içeren kuralları çerçevesinde yeniden yapılandırılmıştır. İşletme ruhsatını ise 2009’un Ocak ayında düzenlenmiş olan bir tören ile almıştır. Hezarfen Havalimanına ulaşım ise taksi, özel araç, servis ya da otobüslerle yapılabilmektedir. Yolcular yolculuklarında herhangi bir zorluk yaşamazken rahat ve konforlu bir transfer sağlarlar.

Hezarfen Havaalanı ucuz uçak bileti

Hezarfen Havaalanı’na ulaşım ise oldukça kolaydır. Hezarfen Havaalanı‘na gidecek yolcular havaalanının imkanları ile servislerden yararlanabilmektedirler. Ayrıca havaalanından merkezlere taksi hizmeti de mevcuttur. Özel aracı olan kişiler kendi özel araçları ile rahatça havaalanına gelebilmektedirler. Havaalanına gelen toplu taşıma araçlarından otobüslerle de yolcular rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler. Ulaşım oldukça rahat bir şekilde yapılmaktadır.

Ucuz Hezarfen Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Hezarfen Havaalanı uçak bileti de aranmaktadır. İstanbul’dan uçmak isteyen yolcular ucuz Hezarfen Havaalanı uçak bileti bulabilir.

Hezarfen Havaalanı Konumu