Konsolosluk, yabancı ülkelerde bulunan ve ülkelerin her türlü çıkarlarını koruyan, diplomatik kategorisinde olmayan farklı resmi görevleri icra eden resmi dairelerdir. Çin Başkonolosluğu ise İstanbul’dadır. Çin Başkonsolosluğu, vize işlemlerinin yanı sıra Çin vatandaşlarının nüfus cüzdanı, doğum belgesi, pasaport gibi işlemlerini yerine getiren kurumdur.

Çin Başkonsolosluğu Görev Merkezi

İstanbul ya da çevre şehirlerde ikamet eden Türk vatandaşları oturma ya da konsolosluk işlemleri için İstanbul’da bulunan merkeze başvurmalıdırlar. Ayrıca Türkiye’de iamet eden Çin vatandaşları da konsolosluk işlemleri için yine Çin İstanbul Başkonsolosluğuna gitmelidirler. Çin Başkonsolosluğu vize işlemlerinde bir çok evrak istemektedir.

Ucuz Çin Vizesi

Çin Başkonsolosluğu - Çin Vizesi
Çin Başkonsolosluğu – Çin Vizesi

Çin vizesi almak isteyen vatandaşlar politika gereği bordo pasaportlu iseler vizeye tabi durumdadırlar. Ancak hizmet, hususi, ve diplomatik pasaportlu kişiler 30 güne kadar Çin’e yapacakları seyahatlerde vizeden muaf durumdadırlar. Fakat uzun süreli bir seyahat olacaksa mutlaka vize işlemlerinin yapılması gerekir.

Türk Vatandaşlarına kapıda Çin vize başvurusu olmadığından tüm vize işlemlerini Türkiye’de yapmaları gerekmektedir. Çin vizesi almak isteyen vatandaşlarımıza Tatilcity.Net uzman kadrosu bu konuda yardımcı olmaktadır. Tüm evrak işlemleri listesi, evrak takibi, evrakların konsolosluğa götürülmesi işlemleri yapılmaktadır.

Vize Formu Nedir?

Çin vizesi için başvuru formu İngilizce olarak da doldurabilmektedir. Çin vizesi başvuru formu nedir? Neden doldurulması gerekir diye merak ediyorsanız bu form Çin’e seyahat edecek kişilerin hakkında gerekli olan bilgilerin toplanması amacı güdülerek hazırlanan bir formdur. Bu form bizzat Çin Konsolosluğu tarafından hazırlanmıştır. Çin vizesi başvuru formu için Tatilcity.Net ile irtibata geçebilirsiniz.

Vize Ücreti Ne Kadardır?

Herhangi bir ülkeye yapılacak bir seyahatte vize için başvurulduğunda belirli bir vize ücreti talep edilmektedir. Tüm ülkelerde olduğu gibi Çin vizesi için başvurularda da bir ücret istenmektedir. Kişinin Çin’e olan seyahat türü ve kalış süresine göre vize ücreti değişiklik gösterebilir. Bu ücreti ise yine konsolosluk belirlemektedir.

Çin Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri Nedir?

Türkiye’deki Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu yakın bir zamanda çalışma saatlerinde değişikliğe gitmiştir. Her Pazartesi, Salı ve Perşembe 09:00-12:00 saatleri arası vize başvurusu için açıktır. Belge ve pasaport teslimi ise Her pazartesi, Salı ve Perşembe 15:00-17:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Tüm bu işlemleri sizin için Tatilcity.Net uzman kadrosu yapmaktadır. Siz de Çin vizesi işlemlerini hızlı ve ekonomi bir şekilde tamamlamak istiyorsanız TatilCity.Net üzerinde yer alan formu doldurabilir ya da direkt telefon ile arayarak irtibata geçebilirsiniz.

Çin vizesi başvuru formu

Error: Contact form not found.

  • Çin vizesi için gerekli evrakları öğrenmek istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.

Çin başkonsolosluğu tarafından yapılan vize işlemlerinde %90 başarı sağlıyoruz.