Türkiye’nin en büyük şehirlerinden olan Bursa nüfus ve gelişmişlik bakımından ülkemizin öncülerinden biridir. Osmanlı Devleti’nin başkenti olması sebebi ile tarihi bir öneme sahiptir. Şehir onlarca tarihi eser ve yüzyıllar boyunca harmanlanan kültürel değerleri ile merak uyandırır. Aynı zamanda Bursa, ülkemizin en gelişmiş sanayi şehirlerinden birisi olarak da öne çıkar. Web sitemiz üzerinden ucuz Bursa Yenişehir Havalimanı uçak bileti satın alabilirsiniz. Bursa’dan herhangi bir lokasyona uçmak isteyenler uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Bursa Yenişehir Havalimanı uçak bileti

Web sitemiz üzerinden ucuz Bursa Yenişehir Havalimanı uçak bileti alınır. En uygun, ekonomik ve çok ucuz uçak bileti bulabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı uçak bileti
Bursa Yenişehir Havalimanı uçak bileti

Coğrafi konumu, tarihi, kültürel değeri, ekonomik canlılığı ve doğal güzellikleri ile Bursa, Türkiye’nin en önemli şehirlerinden birisidir. Bursa’nın bu denli fazla özelliği bir arada barındırması şehre gelen ziyaretçi sayısını da bir hayli yüksek tutuyor. Bu durumda hem yurt içi, hem de yurt dışından Bursa’ya pek çok ziyaretçi akın etmektedir.

3 Kasım 2000 tarihinden açılan Yenişehir Havaalanı  bir takım eksiklerin tamamlanması adına 1 Haziran 2001 tarihinde ilk uçuşunu yaptı.  Bu tarihle aynı gün Yunuseli’ndeki Bursa Havaalanı hava trafiğine kapatıldı. Akabinde aynı bölge Hava Kuvvetleri Komutanlığı`na teslim edildi.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

2002 tarihin Yenişehir Havalimanı’na ilk yolcu seferleri başladı. Şehir Rusya ve Ukrayna’dan yılbaşını geçirmek amacıyla gelen turistlere kapısını açtı. Tarifesiz yani charter dediğimiz seferler bugün de yine aynı önemli ve özel tatil günlerinde yapılmaya devam ediliyor. Aynı zamanda akabinde büyük kitleler olarak 2004 senesi hac mevsiminde ilk hacılarını Yenişehir Havaalanınden gönderdi.

Havalimanından kent merkezine veya tam tersi koşullarda ulaşım oldukça kolaydır. Kent Meydanından kalkan 80 numaralı otobüs seferleri Bursa Yenişehir Havalimanına ulaşım için tercih edilebilir. Aynı zamanda bu sefer havalimanından şehir merkezine ulaşmak içinde kullanılır.  Ayrıca havalimanında taksi durağı da mevcuttur. Havalimanında yer alan otopark sayesinde özel araç kullanabilirsiniz. Bursa Ankara güzergahı üzerindeki Yenişehir sapağından havaalanına ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda havalimanı içindeki rent a car firmaları ile başka bir alternatif çizebilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı ucuz uçak bileti

Bursa Yenişehir Havalimanı uçak bileti alanların şehir içi hakim olması gereken ulaşım oldukça kolaydır. Şehirdeki Yenişehir Havalimanı merkeze 50 kilometre mesafededir. Yolcu trafiği göz önüne alındığında ülkemizin en yoğun insan trafiğinin olduğu havalimanların dan birisidir. İç ve dış hatlar olmak üzere toplamda 110 binden fazla yolcuya hizmet verir. Uçuş trafiğinde en büyük pay Türk Hava Yolları firmasındadır. Havalimanına ulaşım oldukça kolay olmakla beraber pek çok aktarma alternatifi ile yolcular istedikleri yerlere gidebilir.

Ucuz Bursa Yenişehir Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Bursa Yenişehir Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır. Bursa’dan herhangi bir noktaya uçmak isteyen yolcular web sitemizde ucuz Bursa Yenişehir Havalimanı uçak bileti bulabilir.

Bursa Yenişehir Havalimanı Konumu