Çok ucuz fiyatlarla  Artvin Kayseri uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Artvin‘den Kayseri‘ye her gün en az iki uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise aktarmalar dahil 9 saattir.

[insert page=’kayseride-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Artvin Kayseri uçak bileti al!

Sizde Artvin‘den Kayseri‘ye gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Artvin Kayseri uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kayseri’de nerelere gidebiliriz?

Artvin Kayseri Uçak Bileti
Artvin Kayseri Uçak Bileti

Kayseri‘nin köklü geçmişi 6000 yıl öncesine dayanıyor. Bu sebeple ülkemizin zengin tarihini yansıtan en önemli şehirlerden biridir. Coğrafi konum olarak Türkiye’nin tam olarak ortasında bulunan şehir bu nedenle kültürel doku açısından oldukça zengindir. Kavşak noktası üzerinden bulunan Kayseri’ye gittiğinizde ilk görmeniz gereken yerlerden biri Cumhuriyet Meydanı’dır. M. Ö. 3. yüzyıla dayanan tarihi ile heybetli bir yapıya sahip olan Kayseri Kalesi Bizans, Osmanlı, Selçuklu ve Roma’dan kalma izler taşıyor. Genellikle şehirlerin en yüksek tepelerine yapılan kalelerin Kayseri’deki örneği şehir merkezinin ortasında yer alır. Cumhuriyet Meydanı’nda saat kulesi, Bürüngüz Cami ve Kurşunlu Cami bulunur. Hunat Hatun Külliyesi; cami, kümbet, medrese ve hamam gibi bölümlere sahiptir. 1232’de yapılan Hunat Hatun Külliyesi, taş oymaları ile Selçuklu mimarisinin en önemli eserleri arasındadır.

Şehirde Kapalıçarşı ve Kazancılar Çarşısı Kayseri’nin yerel dokusunu anlamanız açısında oldukça önemli yerlerdir. Kapalıçarşının etrafında ülkemizde ünüyle bilinen pastırmacılar çarşısı yer alır. Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi kentte oldukça önemlidir. Kurtuluş Savaşı döneminde Ankara’nın risk altında olmasından dolayı ülkenin başkenti Kayseri’ye taşınmıştır.”İkinci Başşehir” olarak anılan şehirde Kayseri Lisesi belli bir dönem meclis olarak kullanılmıştır.

Artvin Kayseri uçak bileti fiyatları

Kayseri seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kayseri seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Artvin Kayseri uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’artvin-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Hopa Artvin Havalimanı içinden de Artvin Kayseri uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’kayseri-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Artvin Kayseri uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.