Güney Afrika’da bulunan Zimbabve, Güneybatı-batıdan Botsvana, güneyden Güneş Afrika Cumhuriyeti, doğu-güney doğudan Mozambik, kuzeybatı-kuzeyden Zambiya ve Mozambik ile çevrili olup 1964’ten bağımsızlığın kazanıldığı 1980’e kadar Rodezya adlarıyla anılmıştır. Ülkeye gitmek isteyen vatandaşlarımızın Zimbabve vize işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Zimbabve vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiririz.

Ucuz Zimbabve vizesi almak isteyenler..

Astropikal bir iklim kuşağında olan Zimbabve yıllık sıcaklık ortalaması 20-30°C arasında değişmektedir. Yükseltideki Harare’de 14-24° C arasında değişmektedir. Mayıs-eylül ayları kuru mevsim sayılmaktadır ve don olayları olağan karşılanır. Sıcaklık İnganya Dağları’nın doğudaki yüksek yaylalarında -180C’ye kadar düşer. Kasım-nisan arasında en yoğun yağışlar görülür.

Ucuz Zimbabve Vizesi
Ucuz Zimbabve Vizesi

Doğu yaylalarında selvi ağaçları yoğundur. Ülkenin büyük bir bölümü ağaçlıklı savanlarla kaplıdır. Maun ve tik ağaçları Zambezi Vadisi’nin ormanlık alanlarında yetişir. Çeşitli sert keresteli ağaçlar ve sık çalılıklar Yukarı ve Orta Veld bölgelerinde görülür. Çok sayıda ulusal parkla zengin doğal yaşam koruma altına alınmıştır.

Ekili alanlar toplam yüzölçümün % 17’sini oluşturur. % 50’si ise plantasyon türünde olup sahipleri Beyazlardır. Zencilerin sahip olduğu topraklar sadece geçimlerine yetmektedir. Pamuk, tütün, yerfıstığı, çay, kahve, turunçgil, Buğday, mısır, süpürgedansı, rapa, akdarı, soya fasulyesi başlıca tarım ürünleri olmaktadır.

Daha geniş alanı kaplayan çayır ve otlaklar ile kuraklık ve yetiştirme yöntemlerindeki gerilik verimde düşüşe neden olur. Sığır, koyun, keçi, domuz gibi büyük ve küçükbaş hayvanların toplamı 8 milyon civarındadır. Göller ve barajlarda balık üretimi mevcuttur. Alabalık, çipura, karides, kerevit üretimi yılda üreme çiftliklerinde 200 bin tonu bulmaktadır.

Ülkede endüstri ürünleri denildiği zaman tarım ürünlerinin işlenmesi akla gelmektedir. Alkolsüz içecekler, sigara, çimento, plastik, mobilya, kereste, dokuma endüstri ürünlerinden başlıcalarıdır. Elektrik enerjisi bakımından yıllık üretim 5 milyar kWh dolaylarındadır. Doğal kaynak açısından ise ülke zengin konumdadır. Demir filizi, kömür, kobalt, asbest, altın, gümüş, kalay, bakır, krom, nikel başlıca maden kaynaklarıdır.

Zimbabve vize işlemleri

Bu ülkeye seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın  Zimbabve vize işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Diğer tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi firmamız gerekli desteği sağlamaktadır. Vize işlemlerine dair detaylı bilgiyi firmamızla irtibata geçerek alabilir işlemlerinizi hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Zimbabve Vizesi Başvuru Formu

Error: Contact form not found.

  • Zimbabve vizesi için gereken evrakları öğrenmek isteyenler bizi arayabilir.

TatilCity.NET ucuz Zimbabve vizesi alıyor.