Ortagüney Afrika’da yer alan Zambiya, batıdan Angola, güneyden Zimbabve ve Namibya, güneydoğudan Mozambik, kuzeyden Kongo Demokratik Cumhuriyeti (eski Zaire) ve Tanzanya ile çevrili olup denize çıkışı bulunmayan ülkelerden birisidir. Zambiya’ya seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın seyahat öncesinde Zambiya vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Zambiya vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiririz. Zambiya vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Zambiya vizesi için bizi arayın. TatilCity.NET

Ucuz Zambiya vizesi almak isteyenler..

Ülkede yüksek granit yaylalar bulunmaktadır. Doğuda Büyük Rift Vadisi’nin kıyısı boyunca uzanan Muşinga Dağları, 2.000 metre civarındadır. Mayıs-ekim arası serin ve kurak bir tropikal iklim gözlemlenirken kasım -nisan arasında sıcak ve yağışlı bir iklim hakimdir. Kuzey kesimde yıllık yağış ortalama 1.250 mm’dir. Fakat doğu ya da güney kesime gidildikçe bu değer 630 mm’ye düşmektedir.

Ucuz Zambiya Vizesi
Ucuz Zambiya Vizesi

Irmak vadileri ve kuzey bölgesinde ge nel olarak tropikal yağmur ormanları gözlemlenir. Başlıca ağaç türleri arasında dum hurması, ekmek ağacı ve tik bulunmaktadır. Ülkenin diğer kısımlarında ağaçlık savanlar hakimdir. Gerged an, fil, çita, aslan, sırtlan , timsah, suaygırı “thornicroft” zürafası Zambiya’da sıklıkla görülen hayvanlardır. Bantu kökenli boy nüfusun yüzde 70’lik bir kısmını oluşturmaktadır. En kalabalık üç boy ortalama nüfusun 3’te 1’ini oluşturan Bemba, Tonga ve Lozi’dir.

Resmi dilleri İngilizcedir. Ancak bunun yanında Luvale, Kaonde, Nyanja, Bemba, Tonga, Lozi, Lunda gibi Bantu dilleri de konuşulmaktadır. Ticari üretimin yarısından fazlası beyazların elinde olmaktadır. Plantasyonlarda işlemler gerçekleştirilir. Görülen sık kuraklıklar nedeniyle üretimde düşüşler söz konusu olmaktadır. Tütün, yerfıstığı, mısır, şekerkamışı, pamuk başlıca üretim kaynaklarını oluşturur.

Ucuz Zambiya vizesi

Endüsttri sektörü büyük ölçüde madenciliğe dayanmaktadır. Endüstri sektöründe diğer başlıca dallar arasında şunlar sayılabilir; besin, dokuma, sigara, yapay gübre ve çimento. Elektrik enerjisi üretimi ise yıllık 11 milyar kWh olarak seyreder.

Zambiya vize işlemleri

Zambiya’ya seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın pasaport türü ne olursa olsun Zambiya vize işlemleri için başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Diğer tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi Zambiya vize işlemlerinde de vatandaşlarımıza gerekli destek hizmeti vermekteyiz. Zambiya için vize almak isteyen ancak işlemler için yeterli zaman bulamayan vatandaşlarımıza yetkililerimiz her türlü yardımı yapmaktadır. Siz de vize almak istiyor ancak prosedürler konusunda sıkıntı çekiyorsanız hemen firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Zambiya Vizesi Başvuru Formu

Error: Contact form not found.

  • Zambiya vizesi için gereken evrakları öğrenmek isteyenler bizi arayabilir.

TatilCity.NET ucuz Zambiya vizesi alıyor.