Acentamız markası olan tatilcity.net vize işlemlerinizi de yapıyor. Yemen vizesi için bütün işlemleri tüm hızla gerçekleştiriyoruz. Yemen vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Yemen vizesi için bizi arayın.

Arap Yarımadası’nda, Umman ile Suudi Arabistan arasında bulunan ve resmi adı Yemen Cumhuriyeti olan ülke, Arap Denizi, Aden Körfezi ve Kızıldeniz’e bakan sahillere sahiptir. İnsanlığın en eski medeniyet merkezleri arasında görülür. Yemen’e gitmek isteyen vatandaşların Yemen vizesi başvurusunda bulunmaları gerekir.

Ucuz Yemen vizesi isteyenler..

1918 yılında Kuzey Yemen Osmanlı İmparatorluğu’ndan bağımsızlığını ilan etti. Britanya mandası olan Güney Yemen bağımsızlığına Kasım 1967’de ilan etti. İki devletin birleşmesi 22 Mayıs 1990 yılına dayanır.

Ucuz Yemen Vizesi - Yemen vize işlemleri
Ucuz Yemen Vizesi

Arap coğrafyasının önemli ülkeleri arasında baş gösteren Yemen eski çağlarda zenginliğiyle bilinen bir ticaret merkezi olarak adından söz ettirir. Hint, Asya ve Afrika arasındaki ticaret yollarını besledi. Özellikle Afrika’nın doğu kıyılarında yetiştirilen kahvenin Anadolu ve Asya’nın içlerine ulaştırıldığı bir merkez özelliği taşımasıyla konumlanır.

Yemen’de çeşitli gruplar ve farklı kültürler yaşamlarını devam ettirir. Özellikle Hadramevt bölgesinde yaşayanlar kültürel farklılıkları yansıtır. Bakır, nikel, kurşun, altın, kömür, mermer, kaya tuzu, balık ve petrol gibi ürünlere sahip olması ile tanınır. Ancak her ne kadar böylesine zengin ürünleri olsa da ülke olarak ekonomik sıkıntılar yaşar. Sahil kesimindeki Yemenliler yeni Afrika’nın kültürel etkilerini yansıtır.

25 milyona yaklaşan ülke nüfusunun tamamı Müslümandır. %60’lık bir kesimin sunni olduğu Yemenlilerin arasında %40’lık bir bölüm Şia’nın Zeydiyye koluna mensup olan taraf ise Husilerdir.

Her ne kadar nüfus Araplardan oluşsa da Afrikalı-Arap melezleri de ciddi oranlarda artış gösterir. Az sayıda  olsa ülkede Güney Asya ve Avrupa kökenli insanlar da mevcuttur.

Yemen vize işlemleri

Türkiye vatandaşı olanlar yeşil, gri ve kırmızı pasaport sahibi iseler ülkeye girişte Yemen vize işleminden muaftır. Ancak bordo pasaportlar için vize işlemleri uygulanır. Vizeye tabi olmayan pasaportluların da Yemen seyahati sonrası 6 ay daha pasaport geçerliliğini koruması mutlak suretle gerekir. Yemen vize işlemleri firmamız tarafından kolaylıkla yapılır. Gerekli evrakların listelenmesi, evrak kontrolü, konsolosluğa ulaştırılması ve konsolosluktan cevabı ilgili kişiye iletilmesi gibi tüm prosedürler uygulanır.

Yemen Vizesine Başvuru Formu

Error: Contact form not found.

  • Yemen vizesi için gereken evrakları öğrenmek isteyenler bizimle iletişime geçebilir.