Güneybatı Pasifik’te adalar devleti olan Vanuatu, Fiji Adaları’nın batısında, Yeni Kaledonya’nın kuzeydoğusunda toplamda 70 adadan meydana gelmektedir. 800 km uzunluğa yayılan Yeni Kaledonya-Solomon Adaları arasındaki adalardan başlıcaları şöyledir; Maevo, Pentecost, Tanha, Epi Aneityum, Ambrim, Eromanga, Malekula, Efate, Espiritu Santo’dur. Başkenti Port Vila olan ülkeye gitmek isteyen vatandaşlarımızın Vanuatu vize işlemleri için başvuru yapmaları gerekmektedir. Ucuz tatil isteyenler ucuz vize ile bu işe başlamalıdır. Vanuatu vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiririz. Vanuatu vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Vanuatu vizesi için bizi arayın. TatilCity.NET

Ucuz Vanuatu vizesi almak isteyenler..

Ülkede tropikal iklim hakimdir. Mevsimler arasında sıcaklık farkı fazla olmamakla beraber geceler gündüzlerden daha serindir. Ortalama senelik sıcaklık 22 ila 29 derece arasında değişim gösterir. Yıllık yağış ortalaması ise kuzeyde 3.900 mm iken güneyde 2.300 mm’dir.

Ucuz Vanuatu Vizesi
Ucuz Vanuatu Vizesi

Adaların geneli asma bitkileri, ıslak eğreltiotları, ağaçların tabanları ve tropikal yağmur ormanları ile kaplıdır. Bir zamanlar oldukça yoğun olam sandal ağaçları ise 19. yüzyılda adalara gelen Avrupalı tüccarların kereste amacı ile kesmeleri ile tamamen yok olmuştur. Çevredeki sularda özellikle ton balığı yoğundur anca adada önemli kuş türü ya da memeli hayvan gözlemlenmemektedir.

Malinezyalılar, adalardaki nüfusun yüzde 90’lık bir bölümünü oluştururlar. Mikronezyalılar ve Polinezyalılar yüzde 3’lük bir dilimi oluştururken kalanını ise İngilizler, Vietnamlılar, Çinliler, Fransızlar ve Pasifik’te öteki adalardan gelmiş olan göçmenler meydana getirir. Nüfus artışı yıllık olarak yüzde 2.8 hızındadır. Nüfus yoğunluğu ise 3.5 kişi/km2 şeklinde dağılım gösterir. Malekula, Tanha, Espirutu Santo, Efate nüfus bakımından en kalabalık adalardır. Avrupalıların sayısı bağımsızlık sonrası düşüşe geçmiştir.

Halkın çoğu Protestan ve Katolik mezhebine bağlı Hristiyanlardır. fakat bazı adalarda, Malekula Dağları’ndaki bir takım topluluklar doğa dinlerine karşı inançlarına devam etmektedirler. Resmi dilleri arasında Biaslama, İngilizce ve Fransızca yer alır. Bislama en yaygın dil olarak öne çıkar. Ancak eğitim için seçtikleri ve kullandıkları diller İngilizce ve Fransızcadır. Sağlık hizmetleri konusunda iyi durumdadırlar.

Vanuatu vize işlemleri

Vanuatu’ya seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızdan sadece Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar. Diğer tüm pasaportlar vizeye tabidir ve ülkeye seyahat etmeden önce Vanuatu vize işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir. Diğer tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi firmamız Vanuatu vize işlemlerinde de vatandaşlarımıza gerekli hizmeti sunmakta ve işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Vanuatu Vizesi Başvuru Formu

Error: Contact form not found.

  • Vanuatu vizesi için gereken evrakları öğrenmek isteyenler bizi arayabilir.