2010-2013 yılları arasında oynanan ve reyting rekorları kıran Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Caroline karakteriyle tanıdığımız Alman oyuncu Wilma Elles, yatırım için satın aldığı İstanbul-Beşiktax’da bulunan 18 odalı butik otelini satıyor.

Banka kredisiyle aldığı oteli 11 milyon liraya satışa çıkaran oyunyu, otele alıcı bulamayınca fiyatı 9 milyon liraya  düşürdü. Wilma Elles’ın 5 milyon lira kredi borcu bulunuyor.

18 Ekim 1986 yılında Almanya’da dünyaya gelen Elles’in iki kız ve iki erkek kardeşi bulunuyor. On yaşından beri tiyatro oyunlarında oynamış olan oyuncu müzik ve dans dersleri de aldı. Köln Üniversitesi’nde çalışmalar yaptı. 2004 yılında Köln’de Theaterschue Celan ve Arturo Schauspielschule’den mezun oldu. 2008 yılında Türk Usülü, The End, Das Weienen Davor isimli sinema filmlerinde başrolde oynadı. Daha sonra Kanal D’de yayınlanan Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Caroline rolünü canlandırdı.

2012 yılında World Consumer Ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı. 2013 yılında EMÖ En İyi Kadın Oyuncu ve 2015 yılında Altın Palmiye En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

Elles daha sonra Türk vatandaşlığına geçip, Türk ismini adına ekledi. Köln Üniveristesi Siyaset Bölümü’nde İslam Bilimleri bölümünü birincilikle bitirmiştir.