Ukrayna; güneyden Romanya, Moldova, Karadeniz ve Azak Denizi, batıdan Polonya, Slovakya ve Macaristan, kuzeyden Beyaz Rusya, doğu ve kuzeydoğudan Rusya Federasyonu ile çevrili bir ülkedir. Başkenti Kiev’dir. Kiev dışında görülmeye değer şehirler arasında başlıca Luhangsk, Mayikivka, Sivastopol, Simferopol, Dnyepropetrovsk, Donetsk, Odessa, Zaporizhzhya, Lviv (eski Lvov), Kharkiv (eski Harkov) sıralanır. Ukrayna ziyareti için Ukrayna vize işlemleri hakkında detaylı bilgiyi firmamız ile irtibata geçerek alabilirsiniz. Ukrayna vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiriyoruz. Ukrayna vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Ukrayna vizesi için bizi arayın. TatilCity.net vize merkezi.

Ucuz Ukrayna vizesi almak isteyenler..

Ülkenin yüzey şekillerinin durumu farklılık gösterir. Kuzeybatıda Volhynia ve Podolya yaylaları ve Sarmat düzlüğü, güneydoğuda Don yüksek düzlükleri, güneyde Kırım Dağları, batıda Transkorpat Bölgesi’nin yay biçiminde çevreleyen Karpat Dağları başlıca yer şekillerini oluşturur.

Ucuz Ukrayna Vizesi
Ucuz Ukrayna Vizesi

Ovaların yer aldığı Karadeniz kıyı kesiminde iklim oldukça yumuşaktır. Karpatlar kesimlerine baktığımızda ise iklim sertleşir. Genel olarak yazları sıcaklık ortalaması 20 derece civarında olurken, kışları 6 derece civarındadır. Yağışlar dengesizdir ve yıl içerisine dağınıklık gösterir.

Karpat Dağları ve kuzeybatı bölgesi, ülkenin en yoğun ormanlık kesimini oluşturur. Diğer bölgeler ise seyrek ağaçlarla ve bozkır bitkileri ile kaplıdır. Hayvanların varlığını koruma maksadı ile koruma barınakları ve alanlarının oluştuğu görülür.

Avrupa’nın en önemli buğday ambarlarından biri Ukrayna bozkırlarıdır. Dünya buğday üretiminin %5’lik kısmı buradan temin edilir. Patates, şeker pancarı, keten, üzüm, arpa, kavun, mısır, çavdar, yulaf yetiştirilen önemli tarım ürünleridir. Ülkede hayvan yetiştiriciliği yaygın olmakla beraber en çok sığır, domuz, koyun, keçi yetiştirilir. Karadeniz kıyıları, özellikle Azak Denizi’nde balıkçılık faaliyetleri yoğundur.

Yeraltı kaynakları bakımından manganez, titanyum, petrol, doğal gaz, demir filizi, kömür, antrosit açısından zengindir. Şeker, kimya, dokuma, plastik, otomotiv, dayanıklı tüketim malları, demir-çelik lokomotif, vagon, gemi, uçak, tarım makineleri, traktör, vinç temel endüstri etkinliklerini oluşturur.

Ukrayna vize işlemleri

Ukrayna’ya seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız için Ucuz Ukrayna vizesi olanağı sağlıyoruz. Vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için firmamız yetkilileri ile irtibata geçebilirler.

Ukrayna vizesi başvuru formu

Error: Contact form not found.