Resmi adı Uganda Cumhuriyeti olan ülkenin başkenti Kampala’dır. Nüfusu 23 500.000 olan ülkenin yüz ölçümü ise 235 880 km2’dir. Yönetim şekli cumhuriyet olan Uganda’ya seyahat etmek isteyenlerin Uganda vize işlemleri için başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Uganda vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiririz. Uganda vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Uganda vizesi için bizi arayın. TatilCity.NET

Ucuz Uganda vizesi isteyenler..

Ülkenin resmi dili İngilizce olmakla beraber para birimi Şilin’dir. Halkın yüzde 18’i yerel dinlere inanmakta, yüzde 66’sını Hristiyan ve yüzde 16’sı da Müslümandır. Ülke Orta Afrika’nın doğu kesiminde yer almaktadır. Batıda Demokratik Kongo Cumhuriyeti, kuzeyde Sudan, doğuda Kenya, güneyde Ruanda ve Tanzanya ile komşudur. 1999 yılına göre kişi başına düşen milli gelir 1060 dolardır ve ortalama insan ömrü 45’tir.

Ucuz Uganda Vizesi
Ucuz Uganda Vizesi

En büyük kenti başkent Kampala olmakla beraber diğer büyük şehirleri arasında Nimule, Hoima, Arua bulunmaktadır. Ülkenin büyük bir bölümü geniş bir plato tarafından kaplanmaktadır. Güneybatıda volkanlar, batıda Ruwenzori Dağları bulunmaktadır. Eldon Dağı, 5109 m yüksekliği ile en yüksek dağıdır. Bunun haricinde diğer dağlar arasında; Moroto Dağı (3084 m) ve Ruwenzori Dağı (5119 m) bulunmaktadır. Albert Irmağı en uzun ırmağıdır. Başlıca gölleri arasında Edward, Albert, Victoria, Kyoga, George bulunmaktadır. Yüksekliğin ve göllerin ortamı yumuşattığı tropikal bir iklim hakimdir. Ülkenin güneybatısı yağışlı, kuzeydoğusu ise kuraktır. Orta kesim ve kuzeyde ağaçlıklı savanlar yer alır. Akasya ağaçlar güneyde çayırlar arasında sıklıkla görülür.

Doğal kaynak bakımından önde gelen kobalt ve bakırdır. Yetiştirilen tarım ürünleri arasında en meşhurları şeker, muz, mısır, çay, pamuk ve kahvedir.

Uganda vize işlemleri

Uganda’ya gitmek isteyen kişiler pasaport türü ne olursa olsun vize işlemlerini tamamlamak durumundadırlar. Ancak Uganda vize işlemlerini tamamlayan vatandaşlarımız ülkeye giriş yapabilmektedir. Firmamız, Uganda vize işlemleri için vatandaşlarımıza gerekli hizmet desteğini vermektedir. Gerekli belgelerin listelenmesi ve kişiye bildirilmesi, belgelerin kontrolü, varsa eksik belge tamamlamada yardımcı olma, belgelerin konsolosluğa ulaştırılması, konsolosluktan gelen cevabın ilgili kişiye iletilmesi gibi tüm detaylar ve süreçler uzman yetkililerimiz tarafından prosedüre uygun olarak yönetilmektedir. Siz de Uganda’ya gitmek istiyor ancak vize işlemleri için gerekli vakit bulamıyorsanız sizin yerinize firmamız yetkililerimiz Uganda vize işlemlerini yapmaktadırlar. Hemen firmamızı arayara Uganda vize işlemleri için detaylı bilgi alabilirsiniz.

Uganda Vizesi Başvuru Formu

Error: Contact form not found.

  • Uganda vizesi için gereken evrakları öğrenmek isteyenler bizi arayabilir.