Çok ucuz fiyatlarla Rize Elazığ uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Rize’den Elazığ’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 12 saat 30 dakikadır.

[insert page=’elazigda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Rize Elazığ uçak bileti al!

Sizde Rize’den Elazığ’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Rize Elazığ uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Elazığ ‘da nerelere gidebiliriz?

Rize Elazığ Uçak Bileti
Rize Elazığ Uçak Bileti

Harput Kalesi ile eşdeğer bir ölçütte olan Elazığ, Doğu Anadolu Bölgesinin tabiatı ile göze çarpar. Bulunduğu bölgenin şehirlerine tezat bir şekilde ulaşım ve şehirleşme özelliğine sahip olan Elazığ, aynı zamanda gelişmiş özellikleri ile de dikkat çeker. Barajları, gölleri, yaylaları ile ön plana çıkan Elazığ doğal güzellikleri ile adından da söz ettirir. Aynı zamanda İslamiyet dönemine ait yapıları ile de belirli bir değer taşıyan şehir, inanç turizmine de hitap eder.

Genellikle batı bölgesinin kaya kütlelerinden meydana geldiği görülen Meryem Ana Kilisesi görkemli bir yapıya sahiptir. Yüzyıllar boyunca çeşitli dinler tarafından ibadet merkezi olarak kullanılan yapı “Kızıl Kilise”, “Süryani Kilisesi” ve “Yakubi Kilisesi” isimleri ile anıldı. İlk olarak bölgede yaşamını sürdüren toplulukların putperestlere taptığı bir merkez olarak adından söz ettiren bölge, özellikle Yakubi Hristiyanlarının uzun yıllar boyunca yerleştikleri merkezlerden biridir. Harput Kalesi ile yan yana olan kilise, şehrin köklü tarihi boyunca günümüze kadar ulaşan yapılar arasındadır.

Tektonik bir göl olma özelliği taşıyan Hazar Gölü, Diyarbakır Elazığ kara yolu üzerindedir. Uzunluğu yaklaşık olarak 22 kilometre devam eden göl, şehir merkezine 26 kilometre uzaklıktadır. 200 ve 250 metre arasında derinliğe sahip olan Hazar Gölünün ekonomik ve turizm açısından şehre katkısı büyüktür.

Rize Elazığ uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Elazığ seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Elazığ seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

[insert page=’rize-artvin-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Rize Artvin Havalimanı içinden de Elazığ uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’elazig-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Rize Elazığ uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.