Çok ucuz fiyatlarla Muş Sivas uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Muş’tan Sivas’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 13 saat 30 dakikadır.

[insert page=’sivasda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Muş Sivas uçak bileti al!

Sizde Muş‘tan Sivas’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Muş Sivas uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Sivas’da nerelere gidebiliriz?

Muş Sivas Uçak Bileti
Muş Sivas Uçak Bileti

Anadolu’nun ticarette en verimli olduğu dönemlerde tarihi İpek Yolu ve Kral Yolunun kesişim noktaları üzerinde bulunan Sivas, ülkemizin en eski çağlara ait şehirlerinden biridir. Konya’dan sonra yüz ölçümü olarak en geniş sınırlara sahip olan şehir, bu topraklar üzerinde pek çok doğal güzelliğe ev sahipliği yapar. Tarihte önemli bir yere sahip olan Sivas, özellikle Selçuklu döneminin en güzel kalıcı mirasları ile beğeni kazanır. Aynı zamanda şehir, Anadolu’da yer alan önemli termal turizm merkezlerinden biridir.

Türkiye’nin en önemli ve gösterişli yapılarından biri olan Divriği Ulu Cami, tam olarak bir başyapıttır. Sivas denildiğinde akla ilk gelen yapı, 1985 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesine girmeye hak kazandı. Yapımına 1228 yılında başlanıp, 1248 yılında tamamlanan Ulu Cami özellikle sütunları ve kapıları ile taş işçiliğinin ülkemizdeki en güzel örneklerinden biridir. Tümüyle kesme taştan meydana gelen cami, 3 yanında bulunan anıtsal kapılara sahiptir. Özellikle Cennet Kapısının üzerinde yer alan ve Kutsal kitapta cenneti anlatan ayetlerde cennet sembollerinin bu kapıya işlendiği görülen yapı, İslam alemi için büyük bir değer taşır. Üzerinde bulunan bin bir çeşit motifin birbirini tekrar etmediği yegane eserlerden olan Divriği Ulu Cami, Sivas’ın en gözde sembolüdür.

Muş Sivas uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Sivas seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Sivas seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

[insert page=’mus-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Muş Havalimanı içinden de Muş Sivas uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’sivas-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Muş Sivas uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.