Muğla’nın en güzel tatil rotalarından olan Marmaris her yıl yerli ve yabancı turistleri kendine hayran bırakan önemli turizm yerlerindendir. Marmaris’te doğa güzelliğiyle dikkat çeken bir çok koy ve plaj bulunmaktadır.

Marmaris turkuaz rengi denizi ve yeşil doğasıyla, rengarenk florasıyla ve bol oksijenli havasıyla en çok tercih edilen yerlerdendir. Burada aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte huzurlu, güvenli ve keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Turkuazın En Güzel Tonu Gebekse Koyu
 

Marmaris’in dikkat çeken eşsiz güzelliğe sahip koylarından biri de Gebekse Koyu’dur. Turkuaz’ın her tonunu burada görmeniz mümkün… Denizi sığ ve dalgasız olduğu için yüzme bilmeyenlere göre ideal bir yerdir. Etrafı ise çam ağaçlarıyla çevrili olduğu için çamların mis kokusu eşliğinde yüzmenin keyfini yaşayacaksınız. Burada yüzerken Caretta Caretta kaplumbağalarıyla karşılayabilirsiniz. Deniz sporlarının hepsini burada gerçekleştirebilirsiniz. Dalış yapmayı seviyorsanız eğer ekipmanlarınızla buraya gelebilirsiniz.

Gebekse Koyu Marmaris’e 58 kilometre mesafede bulunuyor. Çiftlik Koyu’nun yanında olup 15 dakikalık bir yürüyüşün ardından buraya rahatlıkla gelebilirsiniz. Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte araç kiralayarak koyun etrafını gezebilir ve Amos Koyu’na da uğrayabilirsiniz. Marmaris gerek deniz tatili gerekse kültür turları için ideal yerlerden biridir. Burada yürüyüşlere çıktığınızda antik dönemden kalma kalıntılara rastlayabilirsiniz. Bu antik kalıntılardan biride Gebe Kilisesi’dir. Bu yüzden buraya Gebe Kilisesi Koyu’da denilmektedir. Burayı ilginç kılansa eski dönemlerde hamile kalamayan kadınların buraya gelip ibadet etmesi için yapılmış olmasıdır. Koyun ilgi çeken yerlerinden biri de Turgut Şelalesi ve Kedrai Antik Sahili’dir.

Arkadaşlarınızla birlikte Gebe Kilisesi Koyu’nda bulunan kamp alanında çadır kurabilir doğayla iç içe huzurlu, mutlu bir tatil geçirebilirsiniz. Öğlenleri mangal veya piknik yapabilirsiniz. Akşamları şarabınızı içerek güneşin batışını izleyebilirsiniz. Sabahları trekking yaparak zinde kalabilir ardından yüzmenin ve güneşlenmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Sabahları denizin sakin sesiyle uyanabilir, güneşin doğuşunu izleyebilirsiniz.

Dilerseniz tekne kiralayarak koyun etrafını gezebilir ve diğer koyları da görerek burada yüzme molaları verebilir ve hareketli bol eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Marmaris’te ekonomik olarak konaklayabileceğiniz butik, pansiyon ve otel gibi tesislerde bulunmaktadır.

Marmaris’ten ayrılmadan önce buradaki dükkânlardan kendiniz ve sevdikleriniz için organik ve otantik türünde hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz.

[insert page=’muglada-yapilacak-seyler’ display=’content’]