Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz nedeniyle bir çok şirket konkordato ilan etmişti. Yaşanan ekonomik kriz nedeniyle konkordato haberlerine bir yenisi eklendi. İstanbul Beyoğlu ilçesine bağlı Sütlüce’de bulunan Haliç’in kıyısında dört yıl önce hizmete açılan Ramada Hotel&Suites İstanbul Golden Horn konkordato talep etti. Mahkeme, üç aylık bir geçici mühlet kararı verdi.

Diken’de yer alan Ali Yılmaz’ın haberine göre 2013 yılında temeli atılan Ramada Hotel&Suites İstanbul Golden Horn’un ilk ziyaretçileri 2016’nın ilk yarısında kabul edilmişti. Haliç manzaralı otelde işler bir süre önce bozulmaya başlamış ve mali yapıdaki bu bozulma düzeltilemeyince konkordato talebi gündeme geldi. Otelin sahibi BESSA İnşaat Turizm Otelcilik Yatırım Aş ve Helis Turizm Otelcilik Limited ŞTİ içni konkordato davası da açılmış oldu. İstanbul 1.Asliye Ticaret Mahkemesi’ndeki davada, iki şirkete yönelik üç ay geçici mühlet kararı verildi.

Ramada Hotel&Suites İstanbul Golden Horn Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ketancı, bir yıl önce Tourism Today’de yaptığı açıklamada, Haliç’de turizmin yükselişe geçtiğini, Haliç’in gelecek vaadettiğini belirtmişti. Bölgede bulunan otellerin doluluk oranlarının ise iyi seviyelerde olduğunu ve bölgenin geleceğinin parlak olduğunu açıklamıştı.