Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan bir otel koronavirüs sebebiyle karantinaya alınmıştı. Otelde 750 turist bulunuyor. Karantina esnasında diğer kişilerle toplamda 785 kişi kahve çay isteği üzerine her katta çay-kahve istasyonu yerleştirildi. Otelde bulunan turistler ise teşekkür videosu gönderdi.

Gazimagusa Bafra bölgesinde bulunan beş yıldızlı bir otele 8 Mart tarihinde giriş yapan ve koronavirus şüphesiyle 9 Mart tarihinde hastaneye götürülen 2 Alman turistte koronavirus tespit edildi. Otel karantinaya alındı. Otelde 2 Alman turistte koronavirüs tespit edildi ve toplam vaka sayısı 4’e çıktı. Otelde bulunan turistlerin yaş ortalaması ise 75 yaş üstü 750 turistten oluşuyor. Bunun yanında 10 rehber ve 25 kişilik personel yer alıyor.

Türk rehberler ise çektikleri videoda hijyen konusunda sorun yaşadıklarını ve karantinadaki otelde odalarından çıkamayan müşteriler ve rehberler şartlar çok kötü olduğu için kah ve çay içemediklerini belirtti. KKTC Sağlık Bakanlığı devreye girdi ve oteldeki hem çay-kahve, hem de hijyenik açıdan tüm ihtiyaçlar giderildi. Çağrılar üzerine 24 saat içinde 300 kadar su ısıtıcıyla, kahve çay gönderildi.