Tunus vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiririz. Tunus vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Tunus vizesi için bizi arayın. TatilCity.NET

Kuzey Afrika’da bir devlet olan Tunus, güneybatı ve batıdan Cezayir, güneydoğudan Libya, doğu ve kuzeyden Akdeniz ile çevrilidir. Başkenti Tunus olan ülkeye gitmek isteyen vatandaşlarımız seyahat öncesinde Tunus vize işlemleri hakkında bilgi almak isterlerse firmamızla irtibata geçebilirler.

Ucuz Tunus vizesi almak isteyenler..

Kuzeydoğu ve kuzey kıyıları kışları yağışlı ve ılık geçer. Ayrıca yazları Akdeniz iklimine bağlı olarak sıcak ve kurak geçer. Bizerte’de ortalama yıllık sıcaklık ocak ayında 11 derecedir, ağustos ayında ise 26 derecedir. Kuzey bölgelerinde ortalama yıllık yağış 400 mm iken yayla bölgelerinde bu durum 1.000 mm olmaktadır. İç kesimlerde genellikle kuraklık hakimdir. 10-32°C arasında olmakla beraber sıcaklık farkları burada daha fazladır. Güney kesimlere doğru gidildikçe ortalama yağış tutarı 300 mm’ye kadar düşme gösterir.

Ucuz Tunus Vizesi
Ucuz Tunus Vizesi

Kıyı kesimlerinde en çok rastlanan ağaçlar arasında badem, zeytin bulunmaktadır. Kuzey dağlarında ise mantar meşesinin çeşitli türleri görülebilir. Güney kesimlerine gidildikçe çöller göze çarpar. Hurma ağaçlarının varlığı çölün kuzey sınırına varıldığının bir işaretidir. Bozkırlarda küçük av hayvanları, yılan, akrep çekirgeler, kuzeyde dağ ormanlarında yaban domuzu görülür.

% 60 oranında bir alan ekime elverişlidir. Tarım sektörü ise ülkede iiye ayrılmaktadır. Geleneksel tarım sektörü ki çok sayıda küçük üretici yer almaktadır, diğeri ise devlet çiftlikleri ile özel çiftlikleri içeren çağdaş tarım olarak nitelendirilen sektördür. Tarım ürünlerinden başlıcaları; hurma, turunçgil, arpa, zeytin, buğday, üzüm, mısır ve çeşitli sebzelerdir. Zeytinyağı üretiminde Tunus dünyanın 5 büyü üreticilerinden birisidir.

Hayvancılık pek gelişmemiştir.Toplam hayvan sayısı 8 milyon civarındadır. Balıkçılık ise son yıllarda tırmanıştadır. Sfaks, Sus, Bizerte, Gafsa, vb büyük merkezlerde endüstri etkinlikleri gelişmiştir. Temel endüstri dalları arasında yapay gübre, kâğıt, besin, deri, dokuma, petrol arıtma, demir-çelik, çimento bulunmaktadır.

Tunus vize işlemleri

Tunus’a seyahat edecek vatandaşlarımız seyahat öncesinde Tunus vize işlemlerin e dair sormak istedikleri her türlü detay için firmamızı arayabilirler. Diğer tüm dünya ülkelerin de olduğu gibi Tunus vize işlem sürecinde de firma yetkililerimiz yardımcı olmaktadırlar. Siz de Tunus ya da diğer dünya ülkelerine gitmek istiyor ve prosedürler hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız hemen irtibata geçebilir, işlemlerinizi en kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Tunus Vizesi Başvuru Formu

Error: Contact form not found.

  • Tunus vizesi için gereken evrakları öğrenmek isteyenler bizi arayabilir.