Covid-19 virüs salgını nedeniyle global çapta büyük kriz yaşayan turizm sektörü 1 Haziran itibariyle yeni normalleşmeyle birlikte Türkiye’de yavaş yavaş hareketlenmeye başladı. Kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte yeni normalleşme ise sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması şartıyla yeni uygulamalarında yolunu açmış oldu.

Salgın sonrasında THY’nin her ay 300 bin adet basılan Skylife Dergisi ise artık yayınlanmayacak. Salgın nedeniyle havacılık sektöründe birçok alışkanlık geri dönmemek şartıyla tarihe karışacak.

Habertürk köşe yazarlarından Güntay Şimşek; kaleme aldığı köşe yazısında coronavirus pandemisi sonrasında Skylife Dergisi’nin artık THY uçaklarında olmayacağını duyurdu.

Güntay Şimşek’in konuya ilişkin kaleme aldığı satırlar şu şekilde:

“Skylife Dergisi tarih oluyor!”

Korona virüs salgını sonrasında havacılık sektöründe birçok alışkanlık bir daha geri dönmemek üzere tarih olacak gibi görünüyor. Dijitalleşme sürecinden yeterince etkilenen yazılı basın, yeni dönemde gazeteleri ve dergileriyle de uçaklarda, özel yolcu salonlarında yer almayacak. Aynı zamanda havayollarının uçak içi dergileri (in flight) de yeni dönemle birlikte tarihe karışacak.

1980’li yıllardan bu yana aralıksız dağıtılan THY’na özel Skylife dergisi artık olmayacak. Son iki yıldır kötü yönetim sonucu reklam almakta zorlanan derginin baskı kalitesinin düşmesi, içeriğinin yabancı yazar ve fotoğrafçılara verilmesiyle sorunlar yaşamaya başlamıştı. Virüs salgınıyla birlikte dergi artık yayınlanmayacak. Dergi yönetimindeki sorunlar ve içeriğin yabancılara verilmesiyle birlikte derginin baskı kaliteside düşmüştü.  THY’de yurtiçi uçuşlar 1 Haziran yeni normalleşme süreciyle başlamıştı.