Türkiye’nin ve dünyanın en popüler tatil rotalarından olan Çeşme her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistleri ağırlayan, tarihi, kültürü ve büyüleyici doğa güzellikleriyle tatilcilerin vazgeçemediği bir yer. Dünyaca ünlü yıldızlarında sık sık geldiği Çeşme plajları ülkemizinde popüler turizm merkezlerinden biri olarak görülüyor.

Çeşme denince akla beyaz ve altın rengindeki kumlarla örtülü plajları ve turkuaz rengindeki deniziyle sizleri cezbedeecek sahilleri gelir.

Sörf Tutkunlarının En İyi Adresi
Sörf Tutkunlarının En İyi Adresi

Çeşme’nin en popüler plajlarından olan Altınkum Plajı, altın rengindeki parlak kumundan dolayı bu ismi almış. Burda kuzeyden esen poyraz nedeniyle de sörf yapılabiliyor. Öyle ki dünyanın en iyi sörfçüleri buraya geliyor. Burası aynı zamanda sörf yarışmalarınında yapıldığı bir plaj. Üç tarafı denizle çevrili bir yarımada olan Çeşme’nin güneybatısında yer alan Altınkum Plajının ince taneli, pırlanta gibi kumunda güneşlenminin keyfini yaşayacaksınız.

Plaj, Çeşme merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Plajda kamp alanlarıda mevcut. Dilerseniz ekonomik pansiyon veya otellerde kalırsınız dilerseniz kamp alanlarında arkadaşlarınızla birlikte çadır kampı kurarsınız kısacası bir çok tatil alternatifi seçeneğiniz bulunuyor. Plajın suyu soğuk olduğu için sıcaktan bunalanlar için ideal bir yer olacaktır. Plaj, korunaklı bir koy üzerinde bulunduğu için bol oksijenli serin havasıyla dikkat çekiyor. Burada bir çok beach clubda yer alıyor. Arkadaşlarınızla birlikte buraya gelip hem eğlenebilir hemde yeme-içme ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Altınkum Plajı’nin dibi zaman zaman çakıllı ve taşlı olabiliyor ancak belirli bir mesafe sonrasında ince kumla örtülü zemine dönüşebiliyor. Çeşme merkezde konaklarsanız eğer tekne turlarıyla bütün koyları gezebilir ve her koyda yüzme molaları verebilirsiniz. Altınkum Plajı birçok özel işletme  tarafından kiralanmış ve giriş ücretli olarak sağlanıyor. Altınkum Plajı’nın halk plajı olarak ayrılan bölümünde aileniz, çocuklarınız veya arkadaşlarınızla keyifli saatler geçirebilirsiniz. Plajın çevresinde market bulunmuyor bu yüzden buraya gelirken tedarikli gelmenizde fayda var. Buraya gelmek için Çeşme otogardan kalkan minibüslere binerek 30 dakika sonra buraya ulaşabilirsiniz.

Çeşme’ye gelmişken mutlaka Alaçatı’nın eşsiz plajlarında sörf yapmadan dönmeyin. Arnavut kaldırımı yolları, rengarenk mimarisiyle dikkat çeken Rum taş evleri, kafeleri, restoranları ve çarşısıyla görmeniz gereken yerlerden biri. Sakızlı dondurma, muhallebi ve deniz ürünleriyle yapılmış yemekleri tatmayı unutmayın. Çarşıdan organik ve otantik ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için hediyeler satın alabilirsiniz.

İzmir otelleri hem de çok uygun fiyatlarla.. TatilCity.NET fiyatlarını görmeden rezervasyon yapmayın. Ayrıca İzmir uçak bileti web sitemizde çok ucuza..

izmir uçak biletiİzmir ucuz uçak bileti

İzmir’de yapılacak şeyler

İzmir’e gidecekler için öneriler ile beraber yapılacak şeyler. Daha fazlasını isteyenler için de İzmir gezi rehberi hazırladık.

Otobüs Bileti Kestiğimiz İller