Sivas’ın kuzeybatısında şehre 22 km uzaklıktaki Merakum tepesinde bulunan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, şehirden nispeten uzakta ve aynı zamanda yüksekte kalmaktadır. Karayolu olarak havalimanına en yakın 13 km güneyinden geçen D-200 (E-88) Sivas-Ankara yolu olmaktadır. Web sitemizde ucuz Sivas Nuri Demirağ Havalimanı uçak bileti de aranır. Sivas”tan uçmak isteyen yolcularımız uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı uçak bileti

Web sitemiz üzerinden ucuz Sivas Nuri Demirağ Havalimanı uçak bileti de alınmaktadır. TatilCity.NET’de uçak bileti fiyatları çok ucuz.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı uçak bileti
Sivas Nuri Demirağ Havalimanı uçak bileti

İç ve dış hat uçuşların gerçekleştirilebildiği havaalanı şehir merkezinden 23 km uzaklıkta bulunmakla beraber açılışını 1957 yılında yapmıştır. Havaalanına ulaşım oldukça kolay olmakla beraber taksi, özel araç ya da toplu taşıma araçları ile ulaşım mümkündür. Havaalanı senelik ortalama 3 milyon yolcu ağırlama kapasitesine sahiptir.

Havaalanı ilk olarak askeri amaçla hizmete girmiştir. DHMİ tarafından 1990 yılında inşa edilen 2217 m²’lik Terminal binasında sivil hava trafiğine hizmet vermek üzere başlamıştır.

Sivas Nuri Demirağ Havaalanı Ulaşım

Bakanlar Kurulu kararı ile 31 Ocak 2002 tarihinde hava trafiğine kapatılmış olan Sivas Nuri Demirağ Havaalanı, Bakanlar Kurulu kararı ile 17 Ekim 2003 yılında hizmete yeniden girmiştir. Yeni terminal binası 18.12.2010 tarihinde kullanıma açılmış olup senede  3.000.000 yolcu kapasitesine sahiptir.  Mimarisi özgün bir yapıdadır ve günümüz havalimanı standartlarını karşılayan modern bir tesistir. Havaalanından merkeze toplu taşıma araçları, taksi ve servis bulunmakla beraber arzu edenler için araç kiralama hizmeti bulunmaktadır.

 Sivas Nuri Demirağ Havalimanı ucuz uçak bileti

İç hatlar ve dış hatlar terminali olarak ortak kullanımda olan binası ile havaalanı içerisinde ATM, 1 adet Turizm Danışma Ofisi, 1 adet Sağlık Ünitesi, 16 adet check-in bankosu, 2 adet kafe, 5 adet araç kiralama barındırmaktadır. İç hatlarda 3 kapı bulunmakla beraber dış hatlarda 2 kapısı bulunmaktadır. Dış hatlar kapıları iç hatlardaki yoğun luğa bağlı olarak iç hatlar için de kullanımdadır. 2 adet konveyör gelen yolcu bölümündedir. Gümrük hizmeti ise dış hatlar bölümünde verilmektedir. 4 giden yolcu ve 5 gelen yolcu bölümü olmak üzere 9 tane pasaport kontrol noktası vardır. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı‘ndan istediğiniz bir noktaya gitmek için sitemizden ucuz uçak bileti bulabilirsiniz.

Ucuz Sivas Nuri Demirağ Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Sivas Nuri Demirağ Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır. Sivas’tan uçmak isteyen yolcular ucuz Sivas Nuri Demirağ Havalimanı uçak bileti bulabilir.

Sivsa Havaalanı Konumu

[insert page=’sivasda-yapilacak-seyler’ display=’content’]