Bayburt’ta bulunan ve eşsiz manzarasıyla dikkat çeken Sırakayalar Şelalesi covid-19 virüsü önlemleri nedeniyle sessiz kaldı. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerlerinden biri olan şelale coronavirus nedeniyle en sakin günlerini yaşıyor.

Covid-19 virüs önlemleri nedeniyle boş kalan şelale, tarihi İpek Yolu noktasında bulunuyor ve ilçe merkezine ise 16 kilometre mesafede bulunuyor. Sırakayalar Köyü’nde bir çok şelale bulunuyor. Doğa turizmi açısından önemli yerlerden biri olarak görülüyor.

Kışın gelmesiyle birlikte donarak ilginç görüntüye sahip olan Sırakayalar Şelaleri, ilkbaharda doğanın renklenip, canlanmasıyla yerli ve yabancı turistlerin dikkat çekeceği bir hale bürünüyor.

Fotoğraf sanatçılarının sık sık gelip fotoğraf çektikleri ve bir çok doğaseverin geldiği şelaleler koronavirüs salgını nedeniyle en sakin günlerini geçiriyor.

Kültür ve Turizm İl Müdürü Bekir Kurtoğlu, yaptığı açıklamada, tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Bayburt’un, birçok tarihi ve doğal güzelliği bünyesinde barındırdığını söyledi.

Bunlardan birinin de Sırakayalar Şelaleleri olduğuna dikkati çeken Kurtoğlu, “Bu aylarda yerli ve yabancı turistlerin ziyaretleriyle yoğunluk oluyor ve doyumsuz bir manzarası var. Önceki yıllarda şelale ve çevresinde birçok insan piknik yapıyordu. Maalesef bu yıl salgın nedeniyle sessiz kaldı. İnşallah gelecek yıllarda burası yine ziyaretçilerini ağırlayacak.” dedi.

Her yıl şelaleyi görmek için 50 bin turist akın ediyordu. Özellikle Mayıs-Haziran ve Temmuz ayları ziyaretçilerin ilgi gösterdiği zamanlar.