Şehir merkezine 14 kilometre uzaklıkta olan Siirt Havaalanı 1994 yılında kuruldu. Kurulduğu günden bugüne kadar çeşitli dönemlerde pek çok yenileme çalışmaları yapılan alan bu sayede geniş gövdeli uçaklar için de ideal bir piste dönüştü. Yolculara daha konforlu bir seyahat imkanı sunmak adına ünlü restoran ve kafeler havaalanı içinde 7/24 hizmet verir. Web sitemizde ucuz Siirt Havalimanı uçak bileti bulabilirsiniz. Siirt’den uçmak isteyen yolcular TatilCity.NET üzerinden uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Siirt Havalimanı uçak bileti

Web sitemiz üzerinden ucuz Siirt Havalimanı uçak bileti alınıyor. TatilCity.NET’de ucuz uçak bileti bulunuyor.

Ucuz Siirt Havalimanı uçak bileti
Ucuz Siirt Havalimanı uçak bileti

Türkiye’nin hemen her yerinden Siirt’e aktarmalı ya da direkt uçuşlar vardır. Ayrıca web sitemiz üzerinden kampanyalı fiyatlar ile indirimli uçak bileti de bulabilirsiniz. Kent özellikle dini turizme yatkın kültürü ve yüzyıllar harmanlanan tarihi dokusu ile her sene binlerce turistin ilgisini çeker.

Kentte özellikle Selçuklu Devleti’nden kalma önemli eserler kendini gösterir.  Bunlar arasında en belirgin olanı Ulu Camidir. Cami, Sultan Mugizüddin Mahmut tarafından yaptırıldı. Dokusunda Selçuklu mimarisinin tipik bir örneği vardır. Selçuklular çini işçiliğine çok önem verdiklerinden bu caminin minaresinde de çini süslemeler kullandı. Bu sebeple halk arasında çinili minare olarak da bu cami bilinir.

Siirt Havalimanı Ulaşım

Siirt Havaalanı özellikle yolcuların konforunu düşünen akıllı havaalanlarından biridir. İçinde bekleme salonu, bebek bakım odası, büfe ve kafe gibi her ihtiyacı karşılayacak önemli detaylar yer alır. Ayrıca havalimanından merkeze geçebilmek için pek çok seçenek bulunur. Özel aracı olanlar için park yeri mevcuttur. Bununla beraber taksi hizmeti vardır. Havalimanı önündeki taksi duraklarından ticari taksi ile şehir merkezinde gitmek istediğiniz herhangi bir noktaya rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Toplu taşıma tercih etmek isteyenler için Siirt Belediyesinin belirli saatlerde otobüsleri mevcuttur. Şehre 14 kilometre uzaklıkta olan havaalanına bu ulaşımı tercih ederek kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda havaalanı içindeki rent a car firmalarından da araç kiralamak isteyenler için bu seçenek mevcuttur. Buradan istenen model ve fiyat aralığına göre araç seçilebilir. Ayrıca Siirt Belediyesi’nin yolcular için tahsis servisler de bulunur. Bu servisler ile de şehir merkezine ulaşılabilir.

Siirt Havalimanı ucuz uçak bileti

Tatilcity olarak yolculara Siirt Havaalanı ucuz uçak bileti bulma konusunda yılın her mevsimi yardımcı oluyoruz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun sadece tek bir tıklama ile biletiniz cebinizde.

Ucuz Siirt Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Siirt Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır.  Web sitemiz üzerinden ucuz Siirt Havaalanı uçak bileti bulabilirsiniz.

Siirt Havaalanı Konumu

[insert page=’siirtde-yapilacak-seyler’ display=’content’]