Covid-19 virüs salgını nedeniyle büyük kriz yaşayan turizm sektöründe eylemler devam ediyor. Yüzlerce seyahat acentesi sosyal medyada mağdur olduklarını dile getiren paylaşımlarda bulundular.

Coronavirus salgını sonrasında yalnız kaldıklarını ve destek görmediklerini iletelen yüzlerce çalışan bir çok acentenin kapanmayla karşı karşıya olduğunu sosyal medyada başlattıkları eylemle anlatmaya çalıştılar. Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya platformlarından yaşadıkları sıkıntıları anlatmaya çalışan seyahat acenteleri çalışanları zor günler geçirdiklerini açıkladılar. Çalışanlar kendilerini yalnız bıraktıklarını ve

Kendilerini temsil eden meslek birliğinin sorunlarıyla ilgilenmediğini ve kendilerini yalnız bıraktığını belirten seyahat acenteleri “İş başa düştü. Yalnız bırakıldık. Yüzlerce çalışanımız mağdur durumdadır. Başımızın çaresine bakmak zorunda olduğumuzu anlıyoruz. Şimdilik eylemi sosyal medyada başlattık” dediler.

Seyahat acenteleri çalışanları ülkede turizm sektöründe yaşanan sorunlara dikkat çekmek için sosyal medyada #turizmseyahatacentesindebaslar hastagiyle eylem başlattılar.

”Seyahat acenteleri insan odaklı, hizmet odaklı ticari işletmelerdir” , Seyahat acenteleri havayolu ile uçan yolcular arasında köprüdür. En önemli hizmet sağlayıcısı, deneyimli ve bilgili çözüm ortağıdır” şeklinde yazılar yazdılar Kaynak: Seyahat acenteleri sosyal medyada eylem başlattı.

Seyahat acenteleri personeli sosyal medyada başlatıkları bu eylemle mağduriyetlerini dile getirerek, sıkıntılarının bir an önce çözülmesini bekliyor.

Çin’in Wuhan şehrinde başlayıp kısa sürede 185 ülkeye yayılan covid-19 virüsü için henüz bir ilaç ve aşı bulunmuş değil. Virüsten en çok etkilenen ülkeler ise ABD, İngiltere, İtalya, İspanya, Çin, İran, Irak, Türkiye, Rusya, Yunanistan oldu.