Adını Selinus Antik Kenti’nden alan plaj uzun ve ince kumuyla yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği Alanya plajlarının başında geliyor.

Plajın uzunğulu 150 metre kadar ve ucunda bir yat limanı bulunuyor. Aynı zamanda derin olmayan bir de mağara yer alıyor. Mağaranın olduğu yerde birde tepe bulunuyor ve dağcıların vazgeçemediği tırmanmadan geçmedi bir rota burası. Kısacası denizde hem yüzüyor, plajda güneşleniyor kalan zamanda mağarayı görmeye gidebiliyor ve tepede tırmanış yapabiliyorsunuz. Dolu dolu bir tatil sizleri Alanya’da bekliyor.

Selinus Plajı'nda Güneşlenin
Selinus Plajı’nda Güneşlenin

Burada yamaç paraşütü, tırmanış, trekking yapmak mümkün. Tepede antik dönemden kalma kalıntılarda bulunuyor. Plajın görüntüsünü buradan panoramik olarak görebilir, güneşin batışını izleyebilir ve çokca fotoğraf çekebilirsiniz. Fotoğraf sanatçılarının gelebileceği ideal bir nokta diyebiliriz.

Selinus Plajı’nda güneşlenirken limon ve portakal ağaçlarının yaydığı fresh kokuyu hissedebilirsiniz. Bu koku eşliğinde keyifle güneşlenmenin mutluluğunu yaşayacaksınız. İncekum sahilinden Gazipaşa’ya kadar uzanan 70 kilometrelik bir sahil şeridi sizleri bekliyor. Burası için Türkiye’nin Riviera’sı dersek doğru olur.

Antalya’nın Alanya ilçesinde yer alan Selinus Plajı en çok tercih edilen bir yer ve adını Gazipaşa ilçesinde bulunan Selinus Antik Kentin’den almış. Kumu incecik ve kristal gibi parlıyor, plaj 150 metre genişliğe sahip. Yat limanına gidip yat kiralayabilir ve arkadaşlarınızla birlikte Antalya’nın en güzel koylarını gezebilir, günübirlik en sevdiğiniz koyda bir gece kalabilir, güneşlenmenin ve her koyda yüzmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Plaj, Antalya’ya 135 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Antalya’da yaz tatilinizi geçirirken kültür gezisi de yapabilirsiniz. Burada gezip, görebileceğiniz birçok antik kent, ören yerleri bulunuyor. Bir çok medeniyete ev sahipliği yapan Antalya’da tam anlamıyla gezmek ve her yerini görebilmeniz için yaklaşık olarak 1 ayınızı ayırmanız gerekiyor.

Antalya Alanya’da ekonomik olarak konaklayabileceğiniz birçok tesis bulunuyor. Ancak coronavirus önlemleri nedeniyle bir çok tatilci bungalov, karavan otelleri ile butik otellerde kalmayı tercih ediyor. Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte kamp alanlarında çadır kurabilir, doğayla iç içe sağlıklı ve huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Öğlenleri piknik ve mangal keyfi yapabilir, sabahın erken saatlerinde uyanıp organik kahvaltıyla birlikte güneşin doğuşunu izleyebilirsiniz.

[insert page=’antalyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]