Hakkari”den uçmak isteyen yolcularımız uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir. Web sitemizde ucuz Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı uçak bileti de aranır.

Hakkâri, ülkemizin dünyaya açılan penceresi konumundadır. Bu sebeple büyük önem taşıyan bir ilimizdir. Ünlü bir komutanın adını taşıyan Selahattin Eyyübi Havalimanı, Yüksekova’da yer almakta ve burada uçuş hizmetleri vermektedir. Havalimanının yapımı ortalama 5 sene sürmüştür. 2 senelik b ir gecikme yaşansa da 2015 senesinde hizmete başlamıştır. Yapımına 2010 senesinde başlanan havaalanı stratejik bir konumda olduğundan hiçbir masraftan kaçınılmayarak yapılmış ve tamamlanmıştır.

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı uçak bileti uçak bileti

Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı uçak bileti
Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı

Ortalama 2 milyon metrekare alana kurulan Selahattin Eyyübi Havalimanı Yüksekova kentine 5 km uzaklıktadır. Hakkâri şehrine ise 65 km mesafede konumlanmaktadır. Ayrıca sınır kapısı olduğundan kaynaklı İran’ın 5 milyon nüfusa sahip Urmiye şehrine 50 km mesafededir. Esendere, İran sınırı olmakla birlikte buraya 40 km mesafede konumlanmaktadır.

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Ulaşım

Selahattin Eyyübi Havalimanı’na, servis veya taksiyle ulaşmak son derece pratik olmakla beraber kolaydır.Hav alimanına ortalama 1,5 saatlik bir süre zarfında varılabilir. Selahattin Eyyübi Havalimanı‘nda 45 metre genişliğinde, 3200 metre uzunluğunda bir pist bulunmaktadır. İstanbul ve Ankara ile karşılıklı seferler düzenlenen havayolundan yerli havayolu şirketleri kalkmaktadır. İç hatlar bakımından ortalama 2 saat 15 dakikalık uçuş süresiyle en uzun uçuşun gerçekleştirildiği havalimanıdır. Selahattin Eyyübi Havalimanı içerisindeki yolcuların güvenliği açısından 3 metrelik beton duvarlarla çevrelenmiştir.

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı ucuz uçak bileti

Ulaşım olarak Selahattin Eyyübi Havalimanı’na varmak gayet kolaydır. Belediyenin düzenlediği otobüs seferleri yolcuları merkeze götürmektedir. HAVAŞ otobüsleri de belirli saatlerde seferler düzenlemekte ve Hakkâri Selahattin Eyyübi Havalimanı‘na yolcuları götürmektedir. Ayrıca bu servis ve otobüsler ile saatini uyuşmuyorsa alternatif olarak şehir merkezinden havaalanına ulaşan minibüsleri de kullanabilirsiniz. Havaalanında ayrıca arzu edenler için taksi hizmeti bulunmaktadır. Özel araç sahipleri de havaalanına kolaylıkla erişim sağlayabilirler.

Ucuz Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır. Hakkâri’den uçmak isteyen yolcular ucuz Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı uçak bileti bulabilir.

Hakkari Yüksekova Havalimanı Ulaşım

[insert page=’hakkaride-yapilacak-seyler’ display=’content’]