Dünya turizminin önde gelen şehirlerinden olan Muğla tarihi ve doğal güzellikleriyle her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çeken yerlerden biridir.

Sedir Adası'na YolculukMuğla’da gezip, görmeniz gereken yerlerden biri de büyüleyici güzelliğiyle ilgi gören Sedir Adası‘dır. Ada, Kerme körfezi yakınlarında ve antik kalıntılarla dolu bir bölge… Muğla’nın en güzel yerlerinden biridir. Sedir Adası’nda hem yüzmenin, güneşlenmenin hem de geçmişten günümüze kadar uzanan antik kalıntıları görebilirsiniz. Ada aynı zamanda gece hayatıyla da meşhurdur.

Yüzyıllar önce Kadrea olarak anılan adada bulunmanın mutluluğunu yaşayacaksınız. Atmosfer olarak huzurlu, temiz havası, yeşil doğası, masmavi berrak deniziyle sizleri anında cezbedecektir. Burada deniz sporlarının hepsini yapabilir, eğlenceli, hareketli saatler geçirebilirsiniz. Plajda bulunan kum Kızıldeniz’de bulunan kumla aynıdır.

Aileniz, arkadaşlarınızla birlikte gelip, huzurlu, keyifli bir tatil yaşayabilirsiniz. Adanın çevresi zeytin ağacı, maki ve Sedir ağaçlarıyla kaplıdır.  Şiir Adası, Aşk Adası, Balayı Adası ve Şehroğlu bölgeleriyle ünlüdür.

Ula ilçesinde bulunan ada coğrafik olarak etkileyici bir yapıya sahiptir. En ünlü plajları arasında Kızkumu Plajı bulunmaktadır. Kızkumu Plajı’nda mutlaka yüzmeli, güneşlenmeli ve denizin ortasında yürüyüş yaparak bu anı yaşamalısınız. Sedir Adası’nda bulunan tesislerde de konaklayabilirsiniz.

Bölgede yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz kafeler ve restoranlarda bulunuyor.

Kamp alanlarında olduğu bölgede çadır kurarak doğayla kucaklaşabilir, öğlenleri mangal ve piknik keyfi yapabilirsiniz. Trekking, yürüyüşle güne zinde başlayabilirsiniz.

Gece kulübe gidip DJ’lerin canlı müzik performansını dinleyerek eğlenebilir, yemeğinizi yiyebilir, şarkılar söyleyerek, içkinizi yudumlayarak gününüzü sonlandırabilirsiniz.

Kesme taştan yapılmış olan Apollon Tapınağı, tiyatro, agora burada bulunmaktadır. Bu tarihi kalıntıları mutlaka görmelisiniz.

Muğla’nın ve dünyanın en ünlü plajlarından biri olan Kleopatra Plajı’da bu bölgede yer almaktadır. Temmuz ve Ağustos aylarında yakıcı bir sıcaklığa sahiptir.

Ada, merkezden 16 kilometre uzaklıktadır. Gelmeden önce Çamlık iskelesinde dinlenebilir, fotoğraf çekebilirsiniz. Tekneyle geldiğiniz takdirde 45 dakika sonra bölgeye rahatlıkla ulaşabileceksiniz.

Muğla’ya gelmişken tekne turlarına katılabilir veya tekne kiralayarak bütün koyları, plajları görebilir ve her koyda yüzme molaları verebilir, bir gece kalabilirsiniz.

Şehirden ayrılmadan önce buraya özgü olan otantik ve organik ürünlerden satın alabilirsiniz.

[insert page=’muglada-yapilacak-seyler’ display=’content’]