Ülkemizin turizm şehirlerinden biri olan ve her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan İzmir’de gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi, kültürel ve eşsiz doğasıyla sizleri büyüleyecek doğal yerleri bulunmaktadır.

Mavi gökyüzü, temiz havası, yeşil doğasıyla Gümüldür‘de huzurlu ve güzel bir tatil yapabilirsiniz. Buranın en önemli özelliği Satsuma Mandalina’nın burada yetişiyor olmasıdır. Gümüldür, İzmir’e 50 kilometre mesafede ve Adnan Menderes Havalimanı’na ise 35 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Satsuma Mandalina Cenneti Gümüldürİzmir’e geldiğinizde buraya ulaşmanız çok kolay olacaktır. Yaz sezonunda burası doğal olarak oldukça yoğun oluyor. Burada farklı tatil alternatiflerini de değerlendirebilirsiniz. Bütçenize uygun ekonomik tesislerde kalabilirsiniz veya kamp alanlarında çadır kurabilirsiniz. Doğayla iç içe unutulmaz, huzurlu, dingin bir tatil geçirebilirsiniz.

Buraya gelmişken mutlaka Klaros kehanet merkezini görmelisiniz. Ahmetbeyli Plajı’nda yüzmenin ve güneşlenmenin keyfini yaşadıktan sonra burayı ziyaret edebilirsiniz. Artemis’in ilginç heykelleri dikkatinizi çekecektir. Buranın ardından Kolophon Antik Kenti’ni, Notion Antik Kenti’ni, gezebilir bölge hakkında tarihi ve kültürel bilgiler edinebilirsiniz. Nation Antik Kenti, Kolophon kentinin liman şehridir. Helenistik dönemden günümüze kadar varlığını korumayı başarmıştır. Kentte bir antik tiyatro bulunmaktadır. Kolophon Antik Kenti ise M. Ö. 7 ve 8. yüzyıldan günümüze kadar uzayıp gelmiştir.

Gümüldür’de 8 hektarlık, çadır kurabileceğiniz, piknik yapabileceğiniz, eşsiz atmosfere sahip Orman Kampı’nı görebilirsiniz. Burada arkadaşlarınızla birlikte çadır kurabilirsiniz. Kampta market, soyunma kabinleri ve büfeler bulunuyor.

Dalmayı ve yüzmeyi seviyorsanız eğer Deniz Pınarı’na gidebilirsiniz. Burası 80 hektarlık büyük bir koydan oluşuyor. Aynı zamanda koyda Klaros Antik Kenti’de yer alıyor. Roma Hamamı’nı görmeden ve fotoğrafını çekmeden dönmeyin. Gezerken karşınıza çıkacak olan Yıkık Minare’de dikkatinizi çekecektir.

Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte tekne turlarına katılabilir veya tekne kiralayarak bütün koyları ve plajları görebilir, her koyda yüzme molaları verebilirsiniz.

Gümüldür ortam olarak sessiz ve sakin bir bölge… Burası daha çok emeklilerin yaşadığı bir yer diyebiliriz. Hareketli ve aksiyon ortamlardan hoşlanmıyorsanız burası tam size göre… Ailenizle birlikte tatil yapabileceğiniz ideal yerlerden biri…

Gümüldür’den ayrılmadan evvel buranın çarşısına mutlaka uğramalısınız. Bölgeye özgü yapılmış olan organik ve otantik ürünlerden hediye olarak satın alabilirsiniz.

[insert page=’izmirde-yapilacak-seyler’ display=’content’]