2007 yılının 17 Haziran tarihinde Şanlıurfa GAP Havaalanı, aktif olarak hizmete açılmıştır. 35 km kente uzaklığı bulunan havaalanının apron kapasitesi ise 8 uçaktan meydana gelmektedir. Terminal binası 12.000 m2 boyutundadır ve içerisinde her türlü yolcuların ihtiyacını karşılayacak mağaza, dükkan ve cafeler mevcuttur. DHMİ tarafından işletilmeye devam edilen Şanlıurfa GAP Havaalanı modern yapısı ile yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapıyor. Web sitemizde ucuz Şanlıurfa GAP Havalimanı uçak bileti de aranır. Şanlıurfa”dan uçmak isteyen yolcularımız uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Şanlıurfa GAP Havalimanı uçak bileti

İnternet sitemiz üzerinden ucuz Şanlı Urfa GAP Havalimanı uçak bileti de alınmaktadır. En uygun, ekonomik ve çok ucuz uçak biletleri TatilCity.Net’de.

İnşasında ağır kargo uçaklarının da iniş ve kalkışına müsait olabilecek bir tasarım kullanılırken genişlik olarak 45 metre düşünülmüştür. Bununla beraber hvaalanında her türlü ihtiyaca destek verebilecek kapasitede bir donanım mevcuttur.

Şanlıurfa GAP Havalimanı uçak bileti
Şanlıurfa GAP Havalimanı uçak bileti

200×150 metre ebatında terminal apronu bulunan havaalanı 12 bin metrekarelik bir alana kuruludur. Kargo apronu 100×150 metredir. İç-dış hat terminal binası ise 1.5 milyon yolcu kapasitelidir. Akaryakıt tesisleri, garaj, gümrük-emniyet binası, ısı güç merkezi, kaza yangın binası gibi destek binaları da mevcuttur.

Şanlıurfa GAP Havalimanı Ulaşım

Şanlıurfa, farklı etnik kökenlerden gelen pek çok insanın yaşam sürdüğü bir şehirdir.Eski uygarlıklardan beri dini merkez konumundadır. Dünyanın bildiği ilk mabede ev sahipliği yapar. Kutsal dinlerde bahsi geçen mucizelerin pek çoğu Urfa’da gerçekleşmiştir. Bu nedenle pek çok yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Şanlıurfa GAP Havalimanı‘na her sene farklı etnik gruplardan pek çok turist seyahat maksadı ile gelmektedir. Ulaşımı da oldukça rahat olan havaalanı pek çok olanağı ile turistlere konfor yaşatmaktadır.

Şanlıurfa GAP Havalimanı ucuz uçak bileti

Şanlıurfa GAP Havalimanı’na gitmek isteyen yolcular D-390 ve D-885 karayollarını kullanarak otobüs, özel araç ya da taksi ile gidebilirler. Terminal binasının önü ortalama 500 araçlık büyük bir kapasite park olarak dizayn edilmiştir. Bu nedenle özel aracı ile gelen yolcular park yeri konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacak, araçlarını rahatlıkla bırakabileceklerdir.

Ucuz Şanlıurfa GAP Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Şanlıurfa GAP Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır. Şanlıurfa’dan uçmak isteyen yolcular ucuz Şanlıurfa GAP Havalimanı uçak bileti bulabilir.

Şanlı Urfa Gap Havaalanı Konumu