Yaşanan coronavirüs salgını nedeniyle gece, gündüz çalışan zor şartlarda çalışan sağlıkçıların virüsleri ailelerine bulaştırmamaları ve daha iyi şartlarda çalışmalarını sağlamak için otellerden destek gelmeye devam ediyor.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ‘korona virüsü’ ile mücadelede fedakarca çalışan sağlık çalışanlarına otellerini ücretsiz olarak tahsis eden otel sahiplerine teşekkür ederek, ‘Bu zor süreçte nasıl bir ve beraber olunacağını bir kez daha gösterdik’ dedi.

Coronavirüs salgınında en çok etkilenen iller arasında ise İstanbul, İzmir ve Ankara bulunuyor. İstanbul başta olmak üzere bir çok ilde sıkı önlemler alınmaya devam ediyor. İstanbul’da sokağa çıkma konusunda yaş sınırlaması getirilirken diğer yandan şehre giriş ve çıkışlarda yasaklandı. Bunun yanı sıra aynı uygulama Zonguldak içinde getirildi. Zorlu şartlarda sağlık çalışanlarnın ülke genelinde daha iyi çalışmaları için bazı destekler gelmeye devam ediyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Bu zor süreçte nasıl bir ve beraber olunacağını bir kez daha gösterdik” diye konuştu.

Dünyayı etkisine alan ve 10 Mart tarihinde pandemi ilan edilmiş ve bir çok ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Toplum sağlığını korumak amacıyla büyük önlemler alan Samsun Büyükşehir Belediyesi, yurttaşların sağlığını düşünmek için evlerinden ve ailelerinden uzak kalmak zorunda kalıyorlar. Sağlıkçıların çalışma koşullarının iyileştirilmesi için kamu misafirhaneleri sağlıkçılara açılırken, diğer yandan otellerden de destek gelmeye devam ediyor. Coronavirüs önlemleri kapsamında Samsun’da bulunan 3 otel odalarını ücretsiz olarak sağlık çalışanlarını tahsis edildi.