Samsun Çarşamba Havalimanı şehrin Çarşamba ilçesinin Çınarlık beldesinde yer alır. Sivil yolcu taşımacılığı yapan havaalanı 1994-1998 yılları arasında yapıldı. Resmi açılışı ise 15 Aralık 1998’de Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve Başbakan Mesut Yılmaz gerçekleşti. Akabinde 11 Ocak 1999 tarihinde  havalimanındaki ilk sefer düzenlendi.  Beton yapıdaki havaalanının pist uzunluğu 3000 metredir. Devamlı oalrak yaptığımız kampanyalı uçuşlar sayesinde web sitemizde ucuz Samsun Çarşamba Havalimanı uçak bileti bulabilirsiniz.

Samsun Çarşamba Havalimanı uçak bileti

Web sitemiz üzerinden kolaylıkla ucuz Samsun Çarşamba Havalimanı uçak bileti de alınıyor. En kolay, hızlı ve  ekonomik yollarla ucuz uçak bileti bulabilirsiniz.

Toplan alanı 11.500 m² olan terminal binası tek bir alan içinde iç ve dış hatlar olarak hizmet verir. Karadeniz’in pek çok anlamda en gelişmiş kentleri arasında yer alan Samsun, yıl içinde yerli ve yabamcı binlerce turisti konuk eder. Havalimanı yıllık olarak dış hatlar terminalinde 500 bin, İç hatlar terminalinde ise 1.5 milyon yolcu kapasitesine sahiptir.

Ucuz Samsun Çarşamba Havalimanı uçak bileti
Ucuz Samsun Çarşamba Havalimanı uçak bileti

Apronun yetersiz kalması nedeniyle 2009 senesinin ağustos ayında havaalanında bir genişletme çalışması yapıldı. A tipi kargo antreposu ve soğuk hava deposu 2009’un eylül ayında ise faaliyete geçti. 2010 yılında havalimanının uçuş kısıtlamalarının kaldırılması ve open sky uygulamasına geçiş sağlanması ile yeni bir sükse yaptı. Bu şekilde havayolu firmaları istedikleri sayıda uçuşu gerçekleştirme yetkisine sahip olmuş oldu.

Samsun Çarşamba Havalimanı Ulaşım

2011’de yıllık ortalama 1 milyon kapasiteyi geçmesi ile beraber Samsun Çarşamba Havalimanı adını aldı.

Günümüz modern mimari açısına göre tasarlanan havalimanında yolcuların rahat edebilmesi açısından her türlü detayın düşünüldüğü göze çarpar. Aynı zamanda yolcular uçuşlarını beklerken alan içerisinde yer alan restoran, kafe ve kültürel işletmelerde vakit geçirebilir. Aynı zamanda havalimanı içinde yer alan bankamatikler ve araç kiralama ofisleri de her türlü ihtiyaca cevap veriyor.

Çarşamba Havalimanı’ndan Samsun şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır.  Şehir merkezinden havalimanına; havalimanından ise şehir merkezine belediye otobüsleri ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda havaalanının ve havayolu şirketlerinin düzenlediği servisler ile de istediğiniz yere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Havaalanının geniş otoparkından yararlanmak isteyenler alana kişisel araçları ile de gelebilir. Ayrıca rent a car hizmetleri de ulaşım için bir diğer alternatiftir.

Ucuz Samsun Çarşamba Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Samsun Çarşamba Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır. Samsun Havalimanına yolculuk yapmak isteyen veya Samsun’dan uçmak isteyen yolcular ucuz Samsun Çarşamba Havalimanı uçak bileti bulabilir.

Samsun Çarşamba Havalimanı Konumu

[insert page=’samsunda-yapilacak-seyler’ display=’content’]