Eşsiz manzarası ve doğal coğrafyasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Göcek’te unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz.

Yaz tatili için planlarınızda Göcek varsa eğer mutlaka Bedri Rahmi Koyu’na gitmelisiniz. Burası eski tarihlerde Taşyaka Koyu olarak anılıyordu. Ancak buraya ünlü şairlerimizden Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun sık sık gelmesi ve tatilini burada geçirmesinin etkisi olmuştur. Şair 1974 yılında bu koya gelir ve burada bulunan büyük bir kayaya balık resim çizmiştir. Bu yüzden Bedri Rahmi Koyu olarak anılmaya başlanmıştır.

Şairane Bir Koyda Tatil KeyfiKoyda aynı zamanda bir iskelede var. Burada deniz çok sığ bu yüzden tekneler çok yavaş bir şekilde iskeleye yanaşıyor. İskelenin arka bölümü ise yeşillik bir alan ve burada restoran bulunuyor. Yani plajda güneşlenip, bolca yüzdükten sonra duştan sonra bu restorana gelip yeme/içme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Bedri Rahmi koyu yurdumuzun en güzel koylarındandır. Buraya geldiğinizde kendinizi cennetin içine düşmüş gibi huzurlu ve mutlu hissedebilirsiniz. Suyun, kuşların ve ağaçların yapraklarının sesiyle uyuyup, dinlenecek ve bütün stresinizi atacaksınız. Fethiye’ye bağlı olan Göcek’te buna benzer bir çok güzel koy bulunmaktadır.
Koyu güzelleştiren özelliklerden biride zeytin ve çam ağaçlarıdır. Gizli kalmış olan mezar kayaları da ayrı bir gizem katmaktadır.

Buraya gelmek için Fethiye veya Göcek’ten kalkan minibüslere binebilirsiniz. Ayrıca İstanbul’dan kalkan otobüslerle de direk olarak ulaşmanız mümkün. Dalaman Havayolu’ndan burada bulunan servislerle Göcek’e ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz marinada karnınızı doyurup, kahvenizi içip dinlenme molası verebilirsiniz ardından marinadan deniz yoluyla da koya gidebilirsiniz.

Ailenizle veya arkadaşlarınızla güvenli bir şekilde tatil yapabileceğiniz bir yer. Yeşillik bir alan olduğu için yürüyüşlerde yapabilir, bisiklette sürebilirsiniz. Yaz tatili kapsamında geleceğiniz Muğla Fethiye üzerinden Göcek’te bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Çadır veya karavan gibi farklı bir tatil anlayışına sahipseniz doğayla iç içe bu deneyimi de yaşayabilirsiniz.

Koyda güzel bir gün geçirdikten sonra dilerseniz Göcek’in gece hayatına kendinizi atabilir canlı müzik yapan mekanlarda günün geç saatlerine kadar arkadaşlarınızla eğlenebilirsiniz.

Göcek’ten ayrılmadan evvel buraya özgü organik ve otantik ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için hediye olarak satın alabilirsiniz.

[insert page=’muglada-yapilacak-seyler’ display=’content’]