Romanya vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiriyoruz. Romanya vize işlemleri  hızlı bir şekilde tamamlanır. Ucuz Romanya vizesi için bizi arayın!

Avrupa Birliği’nin 9. büyük ülkesi olan Romanya’nın başkenti Bükreş’tir. Küçük Prens anlamına gelen Bükreş, ülkenin en gelişmiş şehri olarak öne çıkar. Tarımsal manada ülke üst sıralarda yer alır. Doğal güzellikleri ve tarihi ile gezginlerini cezbeden ülke turistlik açıdan hızla büyür ve 4. sıradaki ülke anlamına gelir. Ülkeyi ziyaret etmek için Romanya vize işlemlerini yaptırılması gerekir. Romanya vize işlemlerimiz firmamız ile hızlı ve hesaplı bir şekilde yapılır.

Ucuz Romanya vizesi almak isteyenler

Ucuz Romanya Vizesi - Romanya vize işlemleri
Ucuz Romanya Vizesi

Avrupa ülkeleri arasında petrole en fazla sahip olan Romanya için ayrıca Tuna Nehri çok önemlidir. Sınır bölgelerinde Macarca ve Almanca konuşulsa da resmi dili Rumence’dir. Romanya seküler bir devlet olmakla beraber resmi bir dili bulunur. Ancak ülkede Ortodoks kilisesi de vardır. Bunun dışında Roman Katolik dinine olan inanç da fazladır. Ülke, Karadeniz’e kıyısı olması sebebi ile ılıman ve karasal iklim özelliklerini taşır. Ülkede dört mevsim de görülür.

Turistik açıdan oldukça ilgi çeken Romanya’nın insanları oldukça nazik ve cana yakındır. Kırsal bölgelerde özellikle misafirperver kişiler dikkat çeker. Sıcak ilişkileri vardır, sarılmayı öpmeyi bir samimiyet ifadesi olarak görürler. Bu neden ülkeyi ziyaret eden kişiler oldukça eğlenceli bir tatil yaşar. Ev ziyaretlerinde çiçek, çikolata götürmeyi severler. Misafirperverlik ve güler yüzlülük açısından ülkemizle benzer özellikler gösterir. Romanya’ya tatil planı yapanlar için ucuz uçak bileti sağlıyoruz.

Romanya vize işlemleri

Romanya’yı ziyaret etmek isteyenlerden hükümet umumi bordo pasaport için vize ister. Fakat hususi yeşil pasaport, gri hizmet pasaportu, siyah diplomat pasaportu olanlar 180 gün içinde 90 günü geçmemek şartı ile vizeden muaf tutulur. Romanya’da schengen üyesi bir ülkedir. Yani Romanya vizesi ile diğer schengen ülkeleri ziyaret edilebilir.

Bu vize ile direkt Romanya’ya uğramadan schengen ülkelerini ziyaret etmek mümkün değildir. Vize başvurusu ülkeye seyahatten 3 ay öncesine kadar yapılabilir. Ülkeyi ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımızın vize işlemleri firmamız bünyemizdeki yetkililer tarafından yapılır. Gerekli evrak listesinin hazırlanması, evrak kontrolü ve tamamlama, konsolosluğa evrakların gönderilmesi ve konsolosluktan cevabın ilgili kişiye iletilmesi gibi süreç yetkililerimiz tarafından sağlıklı bir şekilde yürütülür.

Romanya vize başvuru formu

Error: Contact form not found.