Coronavirüsün tespit edilmesinin ardından Riverside Otel’de görevli 3 personel karantinaya alınmıştı. 3 otel çalışanında covid-19 virüsü tespit edilmiş ve hastanede tevadi edilmişlerdi. Hastanedeki tedavinin ardından yapılan test sonuçları negatif çıkınca personeller taburcu edildi.

Riverssite Otel’de karantinada bulunan personellerin testleri negatif çıktı ve otelden bu konuyla ilgili olarak bir açıklama yapıldı.

“Riverside otelin tüm personelinin karantina suresi tamamlandı. Testleri yapıldı. Çok şükür Koronavirüs test sonuçları negatif çıktı. Hastanede tedavi gören 3 elemanlarımızın tedavisi tamamlandı. Test sonuçları negatif oldu ve taburcu oldular. Bizler Riverside ekibi olarak, çok şükür bu zorlu süreci aştık. Fakat lütfen tüm halkımız evde kalmaya devam etsin. Dışarı çıkma zorundaysa maske ve mesafe koşullarına dikkat etsin. Tüm dualarımız tüm halkımızın bu zorlu süreci bir an önce atlatıp sağlıklı günlere kavuşmasıdır. Sağlıklı günlerde görüşmek üzere, sağlıcakla ve sevgiyle kalın.”

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünyanın her yerine yayılarak binlerce insanın ölümüne neden olan covid-19 virüs salgını nedeniyle bütün ülkelerde sıkı önlemler alınmaya devam ediyor. Evde izolasyon, hijyen kuralları, sosyal mesafe gibi önlemler alınmış durumda. Dünyada ise en fazla vaka ABD, İspanya, İngiltere, Çin, Almanya, Fransa, İran, Irak, Türkiye, Rusya ve Yunanistan başı çeken ülkeler arasında yer alıyor.

Türkiye’de ise en fazla vaka İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli, Zonguldak geliyor. Büyükşehirler ve Zonguldak’a ise giriş ve çıkış yasağı devam ediyor.

Riverside Otel'in Karantina Süresi Bitti