Pegasus Havayolları ucuz uçak bileti ile öne çıkıyor. 2005 yılında ilk iç hatlar uçuşunu hayata geçiren Pegasus Havayolları, ilk olarak 1990 yılında İstanbul’da faaliyetlerine başladı. ‘Uçmanın kolay yolu’ anlayışı ile dünyanın dört bir tarafında ticari hayatına başlayan Pegasus, bu slogan ile hava yolu kullanmayı lüks bir tüketim olmaktan çıkarmayı hedefledi.

Pegasus Havayolu şirketi ucuz uçak bileti ile insanların, seyahatlerinde uçak kullanmasını cazip hale getirmeyi şirket politikası olarak belirledi.  Hem düşük maliyet, hem de güvenilir hava yolu anlayışı destekleyen Pegasus, zamanla hava yolları şirketleri arasında başta gelen şirketler arasında yerini aldı.

Pegasus Havayolları cazip kampanyalar düzenliyor

Pegasus Havayolları uçak bileti
Pegasus Havayolları uçak bileti

Bugün başta Türkiye ve Avrupa olmak üzere Ortadoğu ve kuzey ülkeleri gibi geniş bir coğrafyada hizmet veren Pegasus, toplam 42 ülkede 109 noktaya tarifeli uçuş düzenliyor. Yurt içinde ise 38 noktada birçok destinasyon için birbirinden cazip kampanyayı müşterilerinin beğenisine sunuyor.

Misyonunu, hava yolculuğunun her çeşit bütçeye sahip kişilerin hakkı olduğu şeklinde belirleyen Pegasus Havayolları ailesi, iş ortakları özellikle tedarikçileri ile söz konusu perspektifle çalışmalarını sürdürüyor. Vizyonunu ise; ilkeli, ekonomik, güvenilir ve inovatif yaklaşım şeklinde açıklayan firma, bu konseptte başta bölge olmak üzere tüm dünyada lider hava yolu şirketi olmayı amaçlıyor.

Emniyet ve kalitede müşteri memnuniyeti ön planda

Özellikle emniyet, eğitim, kalite, çevre, iş sağlığı ve bilgi güvenliği konusunda oldukça iddialı olan Pegasus Havayolları, söz konusu politikaları operasyonlarının kayda değer unsurları arasında gösteriyor. Bu konuda sürekli olarak iş sağlığı, bilgi güvenliği ile çevre, kalite ile ilgili Ar-Ge çalışmaları kapsamında başarı denetimi ile müşteri memnuniyeti ön plana alınıyor. Söz konusu denetimleri, bir şirket politikası olduğunu ve bunun müşterilerine verilmiş bir taahhüt ve sorumluluk olduğunun altını çizen Pegasus Havayolları yönetimi, bu temel ilkeleri tavizsiz şekilde hayata geçirdiklerini dile getiriyor.

Pegasus Havayolları şirket yönetim sistemi

Emniyet Yönetim Sistemi’ne verdiği değerle öne çıkıyor.  Buna göre bünyesinde en alt kademede çalışandan CEO’ya kadar tüm şirket çalışanları emniyet performansından birinci derecede sorumlu tutuluyor. Emniyet Yönetimi’ni bütüncül kaynaklar ile destekleyen firma, faaliyetlerin güvenli şekilde yerine getirilmesine olanak sağlıyor. Söz konusu etkinlikle, raporlama ve iletişime kayda değer önem veriyor. Öte yandan gerek uçuş sırasında gerekse uçuş öncesinde güvenlik ve emniyet konularının hayati önem taşıdığının farkında olan Pegasus yönetimi, bu konuda yükümlülük ve sorumluluklarını itina ile yerine getiriyor. Yöneticileri ve çalışanları ile emniyet performansının yerine getirilmesi, bu kuralların herkes tarafından anlaşılır olmasına gayret gösteriyor.

Kampanya anlaşmalı Budget ve Avis’in kiralamalarında geçerli

Yıl içinde çok kez düzenlediği kampanya ile üyelerine araç kiralama da çeşitli alternatifler sunan Pegasus, bu özelliği ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Bu avantajdan yararlanmak için üye olmanın sonunda rezervasyon yapıp Pegasus BolBol üyelik numarasını girmeniz gerekiyor. Bu üyelik numarası Pegasus BolBol’a üyelik işlemi yaparken aktif olan cep telefonu numarasıdır. Aynı zamanda üye olmayan yolcular bu avantajdan yararlanamıyor.

Araç kiralamada Pegasus Havayolları üyelerine cazip fırsatlar

Kampanya kapsamında Avis ve Budget’in yurt içinden yapılacak araç kiralamalarında Pegasus BolBol üyelerine yüzde 30 indirim de uygulanıyor. Budget ofisinden yapılacak kiralamalarda kampanya üyeleri cazip fiyatlara araç kiraladığı gibi anında 500 BolPuan kazanıyor. Bu indirimlerden yararlanmak için Budget ofis görevlilerine kampanyaya kayıtlı cep telefonu bilgisinin verilmesi kritik önem taşıyor.

Pegasus HavayollarıKampanyadan faydalanan ve bu konuda her türlü bilgiyi almak isteyen Pegasus Havayolları müşterileri acil durumda 444 0 996 Avis&Budget Destek Hattında sorunlarının çözümü hakkında yardım alabilir. Kazanılan BolPuanları ise araç kiralanıp teslim alındıktan sonra yükleniyor. Bu puan yüklemeleri haftalık olarak yapılıyor. Hesaba yüklenen Pegasus BolBol yüklendiğinde istenilen zamanda kullanılabiliyor. Hesapta biriken puanlar, Pegasusla yapacağınız tüm işbirliklerinde uçak biletinde veya Pegasus’un diğer ürünlerinde kullanılabiliyor.

Otel rezervasyonunuzu Rocketmiles’tan yapın

Hava yolu şirketi Pegasus uçak bileti için tercih edilen bir diğer kampanya da Pegasus BolBol & Rocketmiles İş Birliği ile müşterilerine ulaşmada kolaylık sağlamasıdır. Pegasus BolBol müşterilerine konaklamalarda ekonomik ve cazip fırsatlar ile karşılıyor. Yurt içi ve yurt dışı uçuşlarında Pegasus’u tercih eden Pegasus Havayolları BolBol üyeleri, Türkiye’nin ve dünyanın en güzel otellerinde yapacağı konaklamalarda, her gece için BolPuan kazanma şansı da yakalıyor. Biriktirilen BolPuanlar bir sonraki seyahatlerde kullanabiliyor.

Pegasus’un avantajlar eşliğinde sunduğu bu kampanyalardan yararlanmak için öncelikle Pegasus BolBol üyesi olmak gerekiyor. Eğer Pegasus BolBol üyesi değilseniz, gerek havalimanılarından, gerekse Pegasus’un internet sitesinden ücretsiz olarak üye kaydınızı oluşturabilirsiniz. Şirketin diğer kampanyalarında olduğu gibi Pegasus BolBol’a üye olmayan yolcular, BolPuan kazanma imkanına sahip değiller.

Rocketmiles Konsiyerj hizmetleri yaşanması muhtemel acil durumlar için yedi gün 24 saat 1-773-257-7680 veya 1-855-355-7625 numaralarından ulaşabilir. Kazanılan BolPuanları konaklama işlemi yapıldıktan iki hafta sonra müşterinin hesabına yükleniyor. Yüklenen bu puanlarla geçerlilik süresi dahilinde uçak bileti veya diğer Pegasus ürün ve hizmetlerinden indirimli yararlanabilirsiniz. Kazanılan BolPuanlar iki yıl geçerlidir.

Sonbaharda yurtdışı uçuşlarında yüzde 30 indirim

Pegasus Havayolları uçak bileti satışlarında sıklıkla düzenlenen bir başka kampanya fırsatı ise seçili yurt dışı hatlarında yüzde 30’a varan indirimler. Genellikle insanlar gerek iş yaşamı, gerekse başka sebeplerden dolayı yaz mevsiminde tatil yapmayı tercih ediyor. Buna karşılık yazın kalabalık olması nedeniyle özellikle sonbahar veya kış mevsiminde tatil planı yapabiliyor.

Pegasus Havayolları, Avrupa’nın en büyük 25 hava yolu şirketi’ arasında yer alıyor

Hava yolu şirketi Pegasus ucuz uçak bileti konusunda yurt içinde ve yurt dışında en çok tercih edilen şirketlerinden biri olarak tanınıyor. Bunu 2012 yılında Official Airline Guide (OAG) ile koltuk sayıları baz alınarak yapılan değerlendirmede Avrupa’nın en büyük 25 hava yolu şirketi arasında  yer alarak kanıtladı. Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Hava yolu’ oldu.

Pegasus Havayolları, ucuz uçak biletinin yanı sıra yolcuları için seyahati keyifli hale getiriyor. Araç kiralama, otel rezervasyonu dışında uçuş esnasına yönelik yemek ve koltuk seçimi ile ek bagaj, Pegasus flex, havaalanı ulaşım, otopark, kolay vize alanında hizmetlerine yeni ve kolaylaştırıcı hizmetler sunan hava yolu şirketi bu özellikleri ile de dünya genelinde sıklıkla tercih ediliyor. Türkiye’nin popüler turizm destinasyonları arasında tüm şehirlere uçuş sağlayan Pegasus, yurt dışında da Hurghada, Şarm El Şeyh, Prag, Budapeşte, Barselona, Tel Aviv, Bükreş, Dubai, Beyrut, Kopenhag gibi pek çok ülkeye uçuyor.

Pegasus Havayolları uçak bileti web sitemizden satın alınabiliyor.