Covid-19 virüs salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında büyük kriz yaşayan turizm sektörü Haziran ayında sezonu açarak canlanmayı hedefliyor. Seyahat yasaklarının kaldırılmasının ardından kontrollü süreçte başlamış oldu ve oteller açılış tarihlerini açıklamaya başladı.

Otel denince akla gelen isimlerden olan Dedeman Grubu otellerinin açılış tarihini netleştirdi. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Güvende Kal Manifestosu’yla yeniden misafirlerini ağırlamaya başladı.

 ”2020’deki kayıpları 2021’e telafi ederiz”

“Yeni normal; eskiye dönüş değil, değişim ve dönüşümün kaçınılmaz olduğu yeni bir dönem olacak” diyen Dedeman Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman, bugüne kadar yaşanan krizlerde kayıplar yaşamalarına rağmen ayakta kalmayı başardıklarını söyledi. Dedeman, ‘’Ancak bu yaşadığımız kriz, bölgesel veya ülkesel değil, global boyutta bir kriz. 2019’da rekor kırarak 52 milyon turist ağırlayan sektörümüzün 2020 yılı için hedefi, bir önceki yılın üzerindeydi. Ancak pandemi, sektör olarak planlarımızı değiştirmemize neden oldu. Hem ilgili kurumlar, hem de markalar olarak üzerimize düşeni yaparak bu dönemi de en az kayıpla kapatmak için çalışıyor olacağız. Türkiye, sağlık alanında güven veren bir ülke olarak yaralarını diğer ülkelerden çok daha çabuk saracaktır. Bu avantajlı konumumuzu kaybetmezsek, sektör olarak 2020’nin kayıplarını 2021’de telafi edebiliriz. Ayrıca sosyal, psikolojik, fiziksel ve ekonomik olarak bu yeni dünyayı anlamamız gerekiyor. Yeni dönemde değişim ve dönüşüm kaçınılmaz olacak. Bu süreci kabullenip, uyum sağlamamız önemli” dedi.

Dedeman Grubu coronavirüs önlemlerini alarak hazırlık sürecine başladı. 50 yıllı bir tecrübeye sahip olan ve güçlü kadrosuyla turizm sektörüne hizmet veren Dedeman Group, otellerdeki çalışanlarını virüse karşı eğiterek, güvenli bir tatil anlayışını sağlamış oldu. Tesislerde bütün önlemleri alan Dedeman’da çalışmalar sona erdi. Dedeman Konya Hotel & Convention Center, Dedeman Şanlıurfa ve Dedeman Bostancı 1 Haziran’da açılışı yaptı. Diğer otellerde yakın zamanda misafirlerini ağırlamaya başlayacak.

Dedeman Turizm Grubu Otellerinin Açılış Tarihleri

Dedeman Bostancı: 1 Haziran 2020

Dedeman Konya Hotel & Convention Center: 1 Haziran 2020

Dedeman Şanlıurfa: 1 Haziran 2020

Dedeman İstanbul: 8 Haziran 2020

Dedeman Palandöken Ski Lodge: 8 Haziran 2020

Park Dedeman Gaziantep: 8 Haziran 2020

Park Dedeman Denizli: 15 Haziran 2020

Dedeman Tokat: 15 Haziran 2020

Park Dedeman Trabzon: 22 Haziran 2020

Park Dedeman Eskişehir: 24 Haziran 2020

Park Dedeman Levent: 1 Temmuz 202