Antalya’da bulunan bir otelin lojmanından klimaları çaldılar. Zanlılar lojmanın balkonlarında bulunan klimaların dış ünitelerini söktüler görüntülerde güvenlik kamerasına yansıdı.

Emniyet ekipleri Aydınevler Mahallesi’nde yer alan otel lojmanından 8 klimanın dış ünitesini ve bir klimanında iç ünitesini çaldı. Çevreden gelen şikayet üzerine çalışma başlatıldı.

Güvenlik kamera kayıtlarının incelenmesinin ardından ekipler, olaydaki şüphelileri E.D. ve kardeşi M.D.’yi Akseki ilçesinde gözaltına aldı.

Şüphelilerin ifadelerinde çaldıkları klimaları hurcadıya sattıklarını itiraf etti. İşlemlerin ardından sevk edildikleri adliyede hakimlik tarafından tututlandı.

Hırsızların görüntüleri iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı ve ekipler görüntüleri inceledi. Kamera kayıtlarında binanın arka bölümünde bulunan lojmana giren iki kardeş önce alt katın sonra da üst katın balkonuna çıktı ve kilima motorunu yerinden söktü. E.D ve kardeşi M.D. çıkarıldıkları adliyede hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Coronavirus salgını nedeniyle hırsızlık olaylarında da artış görülüyor. Salgın nedeniyle ekonomik krizin eşiğine gelen turizm şehri Antalya’da turizme yönelik önlemlerde alınmaya başlandı. İşsizlik gittikçe artarken bir çok otel kapanma noktasına gelirken, bir çoğuda erteleme kararı almış ve personelini ücretsiz izine göndermişti.

Coronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkeler ise ABD, İtalya, İspanya, Fransa, İngiltere, Almanya, Çin, Türkiye, İran, Irak, Yunanistan, İsveç ve Rusya oldu.

Türkiye’de ise en fazla vaka İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli ve Zonguldak. Büyükşehirler ve Zonguldak’a ise giriş ve çıkışlar yasaklandı.