Beyoğlu Bereketzade Mahallesi Şimşir Sokakta bulunan beş katı bir otelin çatısı yandı. Saat 07:15 sularında meydana gelen yandında edinilen bilgiye göre otelin çatısından bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Dumanın çıktığını gören yurttaşlarda durumu itfaiyeye bildirdi ve müşteriler tahliye edildi. Olay yerine gelen itfaiye ve polis ekipleri duruma müdahale etti. Diğer yandan otelin kapısı balyozla kırıldı ve içeri girilebildi. Alevler içindeki çatı kısa sürede kontrol altına alındı. Bölge güvenlik şeridiyle kapatıldı.

Çatısı yanan otelde bir kişinin mahsur kaldığı ve arama kurtarma çalışmasının sürdürüldüğü belirtilirken, yer kişinin yerde hareketsiz olduğu sağlık ekiplerine bildirildi. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontorllerde 30 yaşında olan şahısın hayatını kaybettiği anlaşıldı. Hayatını kaybeden şahısın cesedi Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Polis yangınla ilgili olarak inceleme başlattı.

Beyoğlu’nda sık sık çıkan yangınlarda itfaiyenin sokaklara girişi ise zorlaşıyor. Dar sokaklar nedeniyle bu tarz yangınlara müdahale etmek kolay olmuyor.

Şimşir Sokakta’da çatı katında çıkan yangın sonunucu tahliye edilen otelde yangının neden çıktığı ise henüz bilinmiyor. Polis ekipleri bu konudaki araştırmalarını sürdürüyorlar.

Hava şartlarının etkisi ve elektrik kullanımının artması sebebiyle de otellerde son günlerde yangın arttışları yaşanıyor. Yangınların büyük çoğunluğu ihmaldan kaynaklanırken bir çoğuda elektrik kontağından kaynaklanıyor.

Coronvirüs nedeniyle büyük kayıp yaşayan turizim sektöründe oteller sağlık çalışanlarının daha rahat imkanlarda görevlerini yapabilmeleri için bir çok otel sağlık çalışanlarına ücretsiz olarak tahsis edilmişti.

istanbul uçak biletiİstanbul ucuz uçak bileti

Ucuz İstanbul otelleri TatilCity.NET’de. Ayrıca İstanbul uçak bileti fiyatları web sitemizde çok ucuz!..

İstanbul’da yapılacak şeyler

İstanbul’a gidecekler için öneriler ile beraber yapılacak şeyler. Daha fazlasını isteyenler için de İstanbul Gezi Rehberi.

Otobüs Bileti Sağladığımız Şehirler