Bir grup genç İzmir’de bir oteli kapatarak parti yapıp eğlendiler. Parti düzenleyerek çılgınca eğlenen gençler görüntülerini sosyal medyada paylaştı.

Polis etipleri bu görüntülerin ardından otele baskın düzenledi. Otel sahibi ve gençlere para cezası kesildi. Tüm dünyada coronavirüs önlemleri alınmış ve ülkemizde de #evdekal tagiyle halk uyarılmaya devam edilirken, gençlerin bu sorumsuzluğu tepkiye neden oldu.

Covid-19 virüs salgınını hiçe sayarak kendilerini ve çevresini tehlikeye atan gençler İzmir’de bir otelde basıldı. Aynı durum daha önce de İstanbul Büyükçekmece’de yaşandı. Bir grup genç ev kiralayıp parti yapmışlardı. İkinci parti vakası ise bu defa İzmir Alsancak’da bulunan bir otelde meydana geldi. Gençler alkol alıp, müzik eşliğinde çılgınca dans ettiler. Parti görüntüleri sosyal medyada Instagram’da hikayelerinde paylaşan gençlere tepkiler büyüyünce Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ihbar üzerinde harekete geçerek oteli bastılar.

Polis ekipleri, otel yetkilisi M.G. hakkında Türk Ceza Kanunu’nun 195. müddesi gereğince salgınna karşı alınan önlemlere uyulmadığı nedeniyle işlem yaptı. Otel yetkilisi M.G. hakkında iki yıldan bir yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak. Polis ekipleri, partide eğlenen gençlere ise kabahatler kanununun 32. maddesine göre 280’er lira para cezası kesti.

Twitter’dan olaya tepki gösteren Berfin Yılmaz, “Cidden korkunç bir cehalet ve duyarsızlık. Yuh size ya, kudurdular” derken, Melis Ayça ise, “Beyinsizlik hep modaydı bunun adı başka. Vatan hainidir bunu yapan. Kendileri geberse neyse bizi etkiliyorlar” dedi. Türkan Akın ise, “Hayır kulüplerden çıkıp 5 kişi toplanıp taksiye binerek evine dönen kızlar şimdi partisiz yapamayız ayaklarıyla milletin canını tehlikeye atıyorlar” diye tepkisini dile getirdi.