İki yıldır Konak’ta otelde kalan emekli Fethi Şaşmaz’ın uzun süre odasından çıkmaması ve kapısının kilitli olması sebebiyle durumdan şüphelenen kat görevlisi olayı yönetime söyledi. Bunun üzerine yedek anahtarla açılan odaya giren görevli Şaşmaz’ın yatağında yatarken buldu.

İhbar üzerine sağlık görevlisi ve polis geldi. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde Fethi Şaşmaz’ın öldüğü belirlendi. Belediye doktorunun yaptığı araştırmadan sonra Şaşmaz’ın ölümünün şüpheli olduğu açıklandı.

Olayla ilgili olarak yapılan soruşturmada, Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü ekipleri otel odasında inceleme yaptı. İncelemenin ardından Şaşmaz’ın cansız bedeni savcının incelemesinden sonra İzmir Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Şaşmaz’ın ölüm sebebi, yapılacak otopsi sonrasında ortaya çıkacak. Olayla ilgili soruşturma ise sürüyor.

Fethi Şaşmaz, İzmir Konak’da bulunan bir otelde yaşıyordu. Emekli olan Şaşmaz’ın uzun süre odasından çıkmaması ve kapısının kilitli olmasından şüphelenen kat görevlisi şüpheli durumu otel yönetimine söyledi. Bunun üzerine kapı anahtarla açıldı ve Şaşmaz’ın yatağında cansız halde bulundu. Bunun üzerine olay yerine gelen polis ve sağlık ekibi duruma müdahale ettiler. Sağlık ekibi yaptığı kontrol sonrasında Şaşmaz’ın ölü olduğu anlaşıldı.

Belediye doktoru ise Şaşmaz’ın ölümünün şüpheli olduğunu belirtit. Bunun üzerine ceset otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Otopsi sonucunda ölüm nedeni ortaya çıkacak olan Şaşmaz’ın emkeli olduğu ve uzun süre bu otelde kaldığı belirtildi.