Tüm dünyayı etkisi altına alarak binlerce insanın ölümüne neden olan coronavirüs salgını pandemisi tüm dünyada uygulanmaya devam ediliyor. Virüs salgınına karşı alınan tedbirler arasında evde izolasyon, sosyal mesafe gibi önlemlerde devam ediyor. Halkın evlerde kalması, sokağa çıkma yasağı derken hırsızlarda bu durumu fırsata çevirmeye başladılar.

Mersin’de bir otelde ofis malzemesi çalan 4 kişi yakalandı. Erdemli ilçesindeki bir otelde yaşanan olayda 4 hırsız yapılan operasyon sonucunda yakalanarak gözaltına alındı.

4 hırsız Tömük Mahallesi’nde bulunan otelden 4 tekli koltuk, 2 tane 2 kişilik koltuk, 3 sehpa, 4 komidini çalarak kamyonetle kaçmayı başardılar. Otel yöneticileri durumu ihbar edince, İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri de şüplelileri çaldıklarıyla birlikte kısa sürede yakaladı. Gözaltına alınan 4 şüpheliden 3’ü ifadeleri alındı. 3 hırsız ifade sonrasında serbest bırakıldı ancak bir şüpheli ise çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Benzer hırsızlık olayları daha öncede Antaya’da yaşanmıştı.

Coronavirüs salgını nedeniyle büyük kriz yaşahan otel sahipleri hırsızların hedefi haline geldi. Salgın nedeniyle büyükşehirlerde ve Zonguldak’ta giriş ve çıkışları kapatıldı.

Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Tömük Mahallesi’nde yer alan otel 4 kişi tarafından soyuldu. Hırsızlar otelden ofis malzemeleri çaldılar. Otelin yöneticileri durumu ihbar ettiler. İhbar üzerine jandarma ekipleri dört hırsızı yakalayarak gözaltına aldılar. Hırsızların ifadesinin ardından 3 kişi serbest kalırken 1 şüphelide adli kontorol şartıyla serbest bırakıldı.

Coronavirüs salgını nedeniyle bütün illerde sıkı güvenlik önlemleri alınmaya devam ediyor.