Coronavirüs tedbirleri kapsamında KYK yurtlarında yer kalmadığı için bazı kız öğrencileri otelde kalmak zorunda kaldılar. Alanya’da bulunan bir KYK yurdundaki öğrenciler bir otele yerleştiler. Kız öğrencilerin bulunduğu odaya ise otel sahibi zorlu girdi. Otelin sahibi hakkında soruşturma başlatıldı.

Alanya’da bir otelin sahibi, yurtlarda yer kalmadığı için oteline yerleşmek zorunda kalan kız öğrencilerin odasına zorla girerek saldırı girişiminde bulundu.

“İSTEDİĞİM GİBİ GİRERİM LAN! YÖNETMELİK DE KANUN DA BENİM!”Kız öğrencilerin “Bizim odamıza izinsiz nasıl girebiliyorsunuz?” sorusu üzerine öfkelenen otel sahibi, “Burası benim odam, istediğim gibi girerim lan! Yönetmelik de, kanun da benim! Ben öğrencilerin odasına istediğim şekilde girerim! İşine gelmeyen gider” diyerek argo ifadeler kullandı.

Otel sahibi kızlar için Nisan-Mayıs aylarının faturalarını ödemedikleri takdirde kıyafetleri alamamakla tehtid etti. Skandal olay sonsarında savcılık tarafından soruşturma başlatıldı. Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu’nun konuyu yakın takibe altı. Kız öğrencilere yapılan saldırı sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu. Sosyal medya görüntüleri izlendikten sonra gerekli merciiler harekete geçti.

Coronvirüs nedeniyle umreden dönen yurttaşlar KYK yurtlarında karantinaya alınmış, öğrenciler yurtlarından çıkarılmıştı. Zor durumda kalan bir çok öğrencide otele yerleşmek zorunda kalmıştı.

Coronvirüs salgını nedeniyle 10 Mart tarihinde dünyana pandemi ilan edilmişti. Bir çok ülkede sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Türkiye’de ise en fazla ölüm ve vaka oranı İstanbul’da görüldü bu nedenle şehre giriş ve çıkışta yasaklandı.